Już jutro na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie rozegrane zostanie hitowe starcie 14kolejki ligi okręgowej. Gracze Marcina Michalika podejmować będą wicelidera rozgrywek LKS Błyskawicę Drogomyśl.

KP Beskid Skoczów — LKS Błyskawica Drogomyśl

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gości sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Zawodnicy Błyskawicy w obecnych rozgrywkach plasują się w tabeli na 2 pozycji mając na swoim koncie 29 punktów oraz bilans bramkowy 45:15. Najskuteczniejszym zawodnikiem Błyskawicy jest Krzysztof Koczur, który w obecnych rozgrywkach zdobył dla Błyskawicy 13 bramek. W ostatnim spotkaniu Błyskawica podejmowała na własnym stadionie KKS Spójnię Zebrzydowice. Zawodnicy z Drogomyśla pokonali przyjezdnych 1:0.

W obecnym sezonie skoczowianie rywalizowali z Błyskawicą w ramach 5 kolejki ligi okręgowej. W rozegranym 22 sierpnia spotkaniu lepsi okazali się skoczowianie, którzy wygrali 3:4. Bramki dla Beskidu zdobywali wówczas Michał Szczyrba, Kamil Janik, Mieczysław Sikora oraz Damian Szczęsny.

Ostatnie mecze Beskidu z Błyskawicą:

1. 22 sierpień 202r. – V kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 3:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba, Kamil Janik, Mieczysław Sikora, Damian Szczęsny

2. 1 maj 2019r. – XXV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramka dla Beskidu: Jaworzyn Marcin

3. 15 wrzesień 2018r. – VII kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Sikora Mieczysław

4. 10 kwiecień 2016r. – XV kolejka A klasy

KP Beskid II Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl

5. 15 sierpień 2015r. – II kolejka A klasy

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid II Skoczów

Obie drużyny do sobotniego spotkania przystąpią z większym luzem niż do pierwszego pojedynku. Zarówno zawodnicy Beskidu jak i Błyskawicy awans do grupy mistrzowskiej mają już niemal na wyciągnięcie ręki i tylko prawdziwy kataklizm, mógłby doprowadzić do tego, że któraś z drużyn nie awansowała by do grupy mistrzowskiej. Starcie dwóch czołowych drużyn, jednak będzie zawsze prestiżowe i żadna z drużyn nie przejdzie obojętnie obok meczu. Czy gracze Marcina Michalika zainkasują trzy punkty w sobotnim starciu, czy też lepiej wypadną goście i to oni wrócą z kompletem punktów? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 17:00. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji z spotkania, która będzie prowadzona na stronie pod linkiem. Przypominamy, że w związku z panującymi obostrzeniami wydarzenia sportowe nie mogą odbywać się z udziałem kibiców.