Po rywalizacji w środku już jutro skoczowian czeka kolejna ligowa potyczka. Prowadzeni przez Marcina Michalika zawodnicy udadzą się do Wisły, gdzie rywalizować będą z tamtejszym Wiślańskim Stowarzyszeniem Sportowym. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 17:00.

WSS Wisła — KP Beskid Skoczów

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. W rozgrywkach grupy mistrzowskiej gracze z Wisły zajmują po rozegraniu 4 spotkań 6 pozycję mając w dorobku 6 zdobytych punktów oraz bilans bramkowy 9:11. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły w rozgrywkach grupy mistrzowskiej jest Dorian Chrapek, który zdobył 2 bramki. Na przestrzeni całego sezonu najwięcej bramek dla sobotniego rywala Beskidu zdobył Szymon Płoszaj, który 30 razy wpisywał się na listę strzelców.

Jutrzejszy pojedynek będzie już czwartym meczem pomiędzy Beskidem Skoczów a WSS Wisła w tym sezonie. W trzech poprzednich spotkaniach lepsi okazywali się zawodnicy z Trytonowego Grodu. W ramach ligi okręgowej wygrali przed własną publicznością 6:0 oraz w Wiśle 1:2. Los skojarzył również obie drużyny w III rundzie Pucharu Polski, wówczas skoczowianie pokonali drużynę WSS Wisła 7:1.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 14 listopad 2020r. – XVIII kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Adrian Borkała

2. 19 wrzesień 2020r. – IX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 6:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Mieczysław Sikora, Wojciech Padło, Kamil Janik oraz Krzysztof Surawski

3. 26 sierpień 2020r. – III runda Pucharu Polski

KP Beskid Skoczów 7:1 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Mieczysław Sikora – dwie, Tomasz Czyż, Damian Szczęsny, Jakub Wojaczek

4. 23 marzec 2019r. – XIX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Daniel Greń, Mieczysław Sikora

5. 11 sierpień 2018r. – II kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Wojciech Padło, Łukasz Zaremski, Dariusz Dziadek, Andrzej Siekierka

Patrząc na wyniki ostatnich spotkań widać, że bilans spotkań jest po stronie Beskidu. Mecze z Wisłą, jednak od zawsze obfitowały w zaciętą rywalizację i tak z pewnością będzie i w jutrzejszym spotkaniu. Patrząc na tabelę widać, że wiosenne rozgrywki będą niezwykle wyrównane. Wystarczy wspomnieć, że drużyny znajdujące się na miejscach 2-6 mają w dorobku po 6 zdobytych punktów. Ewentualne zwycięstwo którejś z drużyn pozwoli utrzymać się w walce o czołowe lokaty. Czy skoczowianie po raz czwarty w tym roku pokonają drużynę WSS Wisła? Czy zawodnicy z Wisły przełamią ostatnią niekorzystną serię meczów z Beskidem? Tego dowiemy się już jutro około godziny 19:00.