Zwycięstwem Beskidu zakończył się dzisiejszy mecz 5 kolejki ligi okręgowej z Borami Pietrzykowice. Skoczowianie w meczu wyjazdowym pokonali drużynę z Pietrzykowic 0:3(0:2). Bramki dla Beskidu zdobywali Damian Szczęsny, Michał Szczyrba oraz Jakub Małkowski.

Beskid: K. Krucek, Chrapek, Trybulec, Czyż, Kotrys(10’ Dudajek), Małkowski, Surawski, Szczyrba(74′ Juraszek), Borkała(46′ Janik), Szczęsny, J. Krucek(46′ Jaworzyn)

Żółta kartka: Czyż

W 10 minucie blisko zdobycia bramki byli gospodarze, jednak Konrad Krucek czujnie zachował  się na linii bramkowej odbijając piłkę uderzoną przez rywala. W 16 minucie Damian Szczęsny zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak był niecelny. Dwie minuty później ponownie na strzał zdecydował się Damian Szczęsny, lecz bramkarz odbił piłkę. W 20 minucie długą piłkę za obronę Borów zagrał Krzysztof Surawski. Futbolówka trafiła do Damiana Szczęsnego, który wyszedł oko w oko z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce. W 29 minucie skoczowianie strzelili drugą bramkę. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego na listę strzelców wpisał się Michał Szczyrba.

W 48 minucie szybki atak przeprowadzili skoczowianie. Michał Szczyrba zagrał piłkę do wychodzącego na pozycję Kamila Janika, który uderzył niecelnie. W 73 minucie Michał Szczyrba rozegrał akcję z Marcinem Jaworzynem. Napastnik Beskidu znalazł piłką wychodzącego na pozycję pomocnika Beskidu, który mijając bramkarza za mocno wypuścił piłkę i trafił w linię boczną. W 75 minucie po akcji prawą stroną Kamil Janik dograł piłkę po ziemi do wbiegającego w pole karne Jakuba Małkowskiego, który zdobył trzecią bramkę dla Beskidu. W 81 minucie Krystian Dudajek minął rywala na lewej stronie boiska po czym wycofał piłkę do znajdującego się w polu karnym Adriana Sikory, który trafił w słupek.