Zwycięstwem Beskidu 1:5(1:2) zakończył się ostatni w sezonie 2022/2023 wyjazd skoczowian, którzy odczarowali orlika w Rajczy. Dublet dla Beskidu zdobył Marcin Jaworzyn. Po jednej bramce dołożyli Adrian Sikora, Cezary Ferfecki oraz Krzysztof Surawski.

 

Beskid: Krucek, Juraszek, Kotrys, Ferfecki, Chrapek, Małkowski, Surawski, Szczęsny, Krzak(79’ Zwardoń), Sikora(70’ Szołtys), Jaworzyn

Żółta kartka: Szczęsny

W 8 minucie skoczowianie zagrozili bramce gospodarzy. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Damian Szczęsny, lecz bramkarz Soły odbił piłkę.  W 18 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska niekryty rywal strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 25 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Cezary Ferfecki, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki gospodarzy. W 33 minucie ładną akcją popisał się Jakub Małkowski, który minął dwóch rywali i dograł piłkę do Adriana Sikory, który doprowadził do wyrównania. W 40 minucie skoczowianie perfekcyjnie rozegrali rzut rożny. Adrian Sikora dograł piłkę do Cezarego Ferfeckiego, który po przyjęciu piłki umieścił piłkę w bramce po rękach interweniującego bramkarza.

W 50 minucie skoczowianie zdobyli 3 bramkę. Adrian Sikora znalazł w polu karnym Marcina Jaworzyna, który bez problemów umieścił piłkę w bramce. W 53 minucie Jakub Małkowski uderzył w kierunku bramki gości, jednak piłka zatrzymała się na górnej siatce. W 57 minucie groźną akcje przeprowadzili gospodarze. Po dograniu piłki z lewej strony blisko zdobycia bramki był rywal, który uderzył niecelnie. W 60 minucie po raz czwarty zawodnicy Beskidu pokonali bramkarza rywali. Najpierw strzał Antoniego Krzaka odbił rywal a  następnie przy dobitce bezbłędny okazał się Krzysztof Surawski, który z łatwością umieścił piłkę w siatce. W 64 minucie Adrian Sikora szukał w polu karnym gospodarzy Marcina Jaworzyna, którego strzał odbił bramkarz. W 68 minucie Antoni Krzak wypuścił sam na sam Adriana Sikorę, który wyłożył futbolówkę do pustej bramki do Marcina Jaworzyna, dla którego strzelenie bramki było formalnością. W 81 minucie Damian Szczęsny uderzył zza pola karnego, jednak piłka przeleciała nad bramką Soły. W 88 minucie solową akcją popisał się Bartosz Szołtys, którego strzał z dystansu był niecelny.