Po wakacyjnej przerwie powracają do rozgrywek piłkarze Beskidu Skoczów. W pierwszym meczu ligowym sezonu 2019/2020 gracze prowadzeni przez Kamila Sornata podejmą na Stadionie Miejskim Beskid w Skoczowie w meczu derbowym KS Kuźnię Ustroń.

KP Beskid Skoczów — KS Kuźnia Ustroń


Klub Sportowy Kuźnia Ustroń został założony w 1922 roku. Barwy drużyny spod Czantorii to kolory żółto-niebiesko-żółte. W minionych rozgrywkach zawodnicy z Ustronia byli niespodzianką IV ligi zdobywając finalnie 3 miejsce w lidze. Po wakacyjnej przerwie oba zespoły przystąpią do rozgrywek z czystym kontem.
1. 9 luty 2019 – mecz towarzyski
KS Kuźnia Ustroń 4:1(0:1) KP Beskid Skoczów
Bramka dla Beskidu: Cezary Ferfecki
2. 28 kwiecień 2018 – IV liga
KS Kuźnia Ustroń 3:0(2:0) KP Beskid Skoczów
3. 25 listopad 2017r. – 7 kolejka IV ligi
KP Beskid Skoczów 1:1(0:1) KS Kuźnia Ustroń
Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski
4. 19 marzec 2016r. – 17 kolejka ligi okręgowej
KS Kuźnia Ustroń 0:0 KP Beskid Skoczów
5. 9 wrzesień 2015r. – 4 runda Pucharu Polski
KP Beskid Skoczów 3:0(0:0) KS Kuźnia Ustroń
Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Marcin Jaworzyn, Daniel Flejszman
W okresie wakacyjnym doszło do kilku zmian w kadrze Beskidu Skoczów. Z klubem pożegnali się Andrzej Siekierka, który przeszedł do Cukrownika Chybie oraz Jan Gawlas, który w obecnym sezonie reprezentować będzie barwy Beskidu Brenna. Kadrę skoczowian wzmocniło trzech zawodników. Jan Syc(BTS Rekord Bielsko-Biała), Karol Lewandowski(LKS Czaniec) oraz Mateusz Wrana(GKS Pniówek Pawłowice).
Zapraszamy już jutro na Stadion Miejski Beskid w Skoczowie na pierwszy pojedynek ligowy Beskidu w nowym sezonie. W trakcie meczu organizowana będzie zbiórka na pomoc dla 15-sto letniego Arusia, który urodził się z zespołem downa oraz wadami serca. Aruś potrzebuje specjalnego łóżka, monitora życia oraz odsysacza i aparatu tlenowego. Serdecznie zapraszamy do pomocy!