Sobotnie popołudnie będzie bardzo emocjonujące dla kibiców piłki nożnej z powiatu cieszyńskiego. Zarówno zawodnicy prowadzeni przez Kamila Sornata jak i Marcina Michalika zmierzą się w derbowych konfrontacjach będących hitami kolejek. Zawodnicy Kamila Sornata udają się na derbową potyczkę do Ustronia, gdzie mierzyć się będą z tamtejszą Kuźnią. Zawodnicy rezerw Beskidu również rywalizować będą na wyjeździe. Gracze Beskidu zmierzą się z TS 1909 Piast Cieszyn.

KS Kuźnia Ustroń vs KP Beskid Skoczów

Klub Sportowy Kuźnia Ustroń został założony w 1922 roku. Barwy drużyny spod Czantorii to kolory żółto-niebiesko-żółte. W obecnym sezonie IV ligi śląskiej grupy II beniaminek  Ustronia plasuje się w tabeli na 12 miejscu mając w dorobku 22 punkty. Najskuteczniejszym strzelcem Kuźni jest autor jedenastu ligowych trafień Adrian Sikora. Przed tygodniem gracze prowadzeni przez Mateusza Żebrowskiego podejmowali z Ustroniu MKP Odrę Wodzisław Śląski. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem.

O meczach Beskidu z Kuźnią można mówić wiele. Pewne jest tyle, że są to mecze walki i tak też było w jesiennej konfrontacji, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Skoczowie 25 listopada ubiegłego roku. Gracze z Ustronia za sprawą Maksymiliana Wojtasika prowadzili do przerwy, lecz w drugiej części meczu wynik wyrównał Krzysztof Surawski i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Ostatnie spotkania Beskidu z Kuźnią:

  1. 25 listopad 2017r. – 7 kolejka IV ligi

KP Beskid Skoczów 1:1(0:1) KS Kuźnia Ustroń

Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski

  1. 19 marzec 2016r. – 17 kolejka ligi okręgowej

KS Kuźnia Ustroń 0:0 KP Beskid Skoczów

  1. 9 wrzesień 2015r. – 4 runda Pucharu Polski

KP Beskid Skoczów 3:0(0:0) KS Kuźnia Ustroń

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Marcin Jaworzyn, Daniel Flejszman

  1. 15 sierpień 2015r. – 2 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:2(1:2) KS Kuźnia Ustroń

Bramki dla Beskidu: Łukasz Zaremski, Daniel Flejszman

  1. 21 marzec 2015r. – 16 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 0:3wo KS Kuźnia Ustroń

Szukając ostatniego wyjazdowego zwycięstwa Beskidu z Kuźnią Ustroń trzeba się cofnąć do 2013 roku, a dokładniej do 24 sierpnia 2013 roku, kiedy to w ramach 4 kolejki ligi okręgowej zawodnicy Beskidu pokonali w Ustroniu Kuźnią 0:2. Z obecnej kadry pierwszej drużyny jedynie czterech zawodników wystąpiło w tym spotkaniu a byli to Krzysztof Surawski, Seweryn Wojciechowski, Marcin Jaworzyn oraz Wojciech Padło i to właśnie dwójka ostatnich zawodników wpisywała się w tamtym spotkaniu na listę strzelców.

Po sobotnim spotkaniu z Dębem Gaszowice skoczowianie do Ustronia w sobotę pojadą bez trzech podstawowych zawodników. W meczu z Dębem czwarte kartki zmuszające do odbycia pauzy otrzymali Michał Grześ oraz Wojciech Małyjurek, natomiast na dwa spotkania za otrzymanie bezpośredniej czerwonej kartki zawieszony został Mariusz Adaszek.

Dwa najlepsze kluby z powiatu cieszyńskiego zmierzą się w sobotę na boisku w Ustroniu. Czy zawodnikom Kamila Sornata uda się potrzymać passę meczów bez porażki i wrócić do Skoczowa z punktami? Tego dowiemy się  sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.