Po raz siedemnasty w obecnych rozgrywkach do ligowych zmagań przystąpią w najbliższą sobotę zawodnicy Beskidu Skoczów, którzy na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie podejmować będą wicelidera rozgrywek ligi okręgowej drużynę LKS Błyskawica Drogomyśl.

KP Beskid Skoczów — LKS Błyskawica Drogomyśl

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory biało-niebieskie. Sobotni rywal Beskidu zajmuje w tabeli aktualnie 2 miejsce z dorobkiem 39 punktów oraz bilansem bramkowym 61:19. Najskuteczniejszym graczem Błyskawicy jest Błażej Bawoł, który w lidze dobył 15 bramek. W swoim ostatnim spotkaniu drużyna z Drogomyśla wygrała z TS Metal Węgierska Węgierska Górka 4:0.

W meczu rundy jesiennej skoczowianie pokonali w Drogomyślu tamtejszą Błyskawicę 1:2. Bramki dla skoczowian zdobywali Michał Szczyrba oraz Damian Szczęsny.

Ostatniej mecze Beskidu z Błyskawicą:

  1. 25 sierpień 2021r. – III kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 1:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba, Damian Szczęsny

  1. 12 czerwiec 2021r. – X kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:5 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramka dla Beskidu: Damian Szczęsny

  1. 3 maj 2021r. – III kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba – dwie, Marcin Jaworzyn

  1. 24 październik 2020r. – XIV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 4:1 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramki dla Beskidu: Krzysztof Surawski – dwie, Kamil Janik, Mieczysław Sikora

  1. 22 sierpień 2020r. – V kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 3:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba, Kamil Janik, Mieczysław Sikora, Damian Szczęsny

Bez dwóch podstawowych zawodników zawieszonych za kartki przystąpią do sobotniego spotkania zawodnicy Beskidu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie jest możliwy występ kapitana Beskidu Kamila Kotrysa oraz zastępcy kapitana Damiana Szczęsnego. Skoczowianie pomimo kadrowych osłabieni walczyć będą o trzy punkty. Czy ta sztuka skoczowianom się uda? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz Wiktorka, który urodził się z sercem po prawej stronie, wrodzoną wadą kończyny górnej prawej ręki, brakiem kości promieniowej, brakiem kciuka oraz wygięciem kości łokciowej!