W środowe popołudnie zawodnicy Beskidu Skoczów w meczu półfinały Pucharu Polski na szczeblu podokręgu rywalizowali z LKS Błyskawicą Drogomyśl. Podopieczni Bartosza Woźniaka pokonali reprezentanta IV ligi 2:0(1:0). Bramki dla skoczowian zdobywali Damian Szczęsny oraz Krzysztof Surawski.

Beskid: K. Krucek, Juraszek, Trybulec, Czyż, Małkowski, Dudajek, Surawski, Szczęsny(83′ Greń), Janik(63′ J. Krucek), Szczyrba(78′ Chrapek), Sikora(58′ Jaworzyn)

Błyskawica: Oleksy, P. Szołtys(59′ Szczęch), Wysiński(59′ Ułasewicz), M. Bawoł(82′ Plinta), Saltarius, Wowra, Rychlik(46′ Król), Loska(59′ Jasiński), Bartłosz Szołtys, B. Bawoł, Koczur(29′ Bartłomiej Szołtys)

Żółta kartka: Czyż

W 6 minucie Jakub Małkowski ruszył z piłką prawą stroną boiska. Blisko zdobycia bramki był po dograniu futbolówki przez zawodnika Beskidu Damian Szczęsny, lecz zawodnik Beskidu źle trafił w piłkę. Minutę później okazje mieli rywale. Piłka trafiła w polu karnym do Bartosza Szołtysa, którego strzał złapał Konrad Krucek. W 10 minucie Damian Szczęsny zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak próba zawodnika Beskidu była niecelna. W 15 minucie skoczowianie otworzyli wynik spotkania. Michał Szczyrba zagrał piłkę do Damiana Szczęsnego, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. W 25 minucie składną akcję przeprowadzili skoczowianie. Blisko zdobycia bramki był Damian Szczęsny zdecydował się na strzał, który odbił bramkarz gości. W 27 minucie Damian Szczęsny dograł piłkę z lewej strony do Kamila Janika, którego strzał zablokował bramkarz Błyskawicy. W 29 minucie Bartłomiej Szołtys zdecydował się na strzał na bramkę Beskidu, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką Konrada Krucka. W 42 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne Beskidu blisko zdobycia bramki był Mateusz Bawół, lecz trafił w poprzeczkę.

W 57 minucie spotkania Michał Szczyrba wycofał piłkę z rzutu rożnego do niekrytego Krzysztofa Surawskiego, którego strzał po rękach bramkarza zatrzymał się na słupku bramki Błyskawicy. W 62 minucie dobrą okazje mieli zawodnicy gości, lecz Konrad Krucek instynktowną interwencją zatrzymał strzał Błażeja Bawoła. W 67 minucie po akcji Krystiana Dudajka lewą stroną na strzał zdecydował się Marcin Jaworzyn, który uderzył niecelnie. W 75 minucie Michał Szczyrba obsłużył piłką Jakuba Krucka, który będąc sam na sam nie trafił w bramkę Błyskawicy. W 82 minucie Krzysztof Surawski przejął źle wybitą przez bramkarza rywali piłkę. Pomocnik Beskidu wszedł z nią w pole karne po czyn umieścił piłkę w siatce. W 87 minucie Marcin Jaworzyn dograł piłkę do wychodzącego na pozycje Jakuba Małkowskiego, którego strzał obronił bramkarz. W 94 minucie solową akcję przeprowadził Jakub Krucek, który wyszedł sam na sam, jednak uderzył niecelnie.