W rozegranym dzisiaj meczu 17 kolejki ligi okręgowej skoczowianie pokonali LKS Pogórze na własnym obiekcie 5:1(2:1). Dwie bramki zdobył dla Beskidu Damian Szczęsny. Po jednej bramce dołożyli Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora oraz Michał Szczyrba.

Beskid: K. Krucek, J. Wojaczek(56’ D. Jaworski), W. Padło, T. Czyż(68’ D. Smagło), K. Kotrys, K. Surawski, M. Szczyrba, D. Szczęsny(86’ K. Gredka), M. Sikora, K. Janik, M. Jaworzyn(82’ A. Borkała)

Pogórze: M. Cienciała, D. Macura, R. Czylok, D. Madzia, S. Sikora, M. Rucki, A. Jasiński(82’ K. Tomaszko) , D. Szwarc(82’ J. Tomaszko) , K. Strach(71’ Ł. Pszczółka), P. Górecki, M. Czakon(82’ I. Habarta)

Żółte kartki: Szczyrba, Czyż(Beskid) – Szwarc(Pogórze)

Od początku spotkania do ataków ruszyli skoczowianie, którzy już w 3 minucie mieli okazję na bramkę, lecz po dośrodkowaniu z prawej strony niecelnie głową uderzył Marcin Jaworzyn. Minutę później napastnik Beskidu mógł cieszyć się już z bramki. Marcin Jaworzyn wykorzystał dośrodkowanie Mieczysława Sikory i głową otworzył wynik spotkania. W 11 minucie Michał Szczyrba zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Minutę później Marcin Jaworzyn dograł piłkę z lewej strony do Kamila Janika, który strzelił niecelnie. W 16 minucie na tablicy wyników widniał wynik 2:0 po bramce Mieczysława Sikory. Skrzydłowy Beskidu wykorzystał dogranie piłki z lewej strony od Kamila Janika i bez problemów ulokował futbolówkę w siatce bramki gości. W 19 minucie Damian Szczęsny w solowej akcji zszedł z piłka w środek pola i uderzył, jednak goalkepper gości odbił piłkę na rzut rożny. Po intensywnych 20 minutach skoczowian akcje graczy Marcina Michalika trochę ograniczyli swoje ataki czego efektem była bramka przyjezdnych z 25 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Daniela Szwarca w polu karnym Beskidu najlepiej odnalazł się Przemysław Górecki, który strzałem głową pokonał Konrada Krucka. W 42 minucie blisko wyrównania byli zawodnicy LKS-u. Do długiej piłki doszedł Michał Czakon, który znalazł się oko w oko z Konradem Kruckiem, który odbił strzał zawodnika Pogórza.

Po zmianie stron szybko z impetem  ruszyli skoczowianie, dzięki czemu w 48 minucie było 3:1. Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony futbolówkę głową pod nogi Damiana Szczęsnego przedłużył Daniel Macura. Skrzydłowy Beskidu uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza LKS-u. W 52 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Szczyrba. Piłkę odbił bramkarz przyjezdnych. Do dobitki doszedł Mieczysław Sikora, lecz skierował piłkę w poprzeczkę bramki Pogórza. W 52 minucie po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Damian Szczęsny. Skrzydłowy Beskidu wykorzystał dośrodkowanie Marcina Jaworzyna i z pomocą bramkarza umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. W 54 minucie Mieczysław Sikora otrzymał piłkę na prawej stronie od Kamila Janika, lecz uderzył niecelnie. W 61 minucie dobrą akcję przeprowadzili gracze Beskidu. Marcin Jaworzyn wyłożył piłkę do Damiana Szczęsnego, którego strzał złapał bramkarz. W 75 minucie dośrodkował z prawej strony piłkę Mieczysław Sikora. Ta trafiła do Wojciecha Padło, który uderzył piłkę głową, lecz górą z pojedynku wyszedł bramkarz gości, który obronił piłkę. Ostatni cios skoczowianie zadali w 91 minucie. Michał Szczyrba otrzymał piłkę w polu karnym i strzałem od słupka podwyższył wynik.