Już w najbliższą sobotę po upływie 252 dni zawodnicy Beskidu Skoczów powrócą do ligowej rywalizacji. Podopieczni Marcina Michalika w ramach pierwszej kolejki ligi okręgowej udają się do Chybia, gdzie będą toczyć bój z tamtejszym RKS Cukrownik Chybie.

RKS Cukrownik Chybie — KP Beskid Skoczów

Robotniczy Klub Sportowy Cukrownik Chybie założony został w 1937 roku. Barwy Cukrownika to kolory niebiesko-czerwono-białe. Szkoleniowcem drużyny z Chybia jest bardzo dobrze znany w Skoczowie Kamil Sornat. Zawodnicy Cukrownika podobnie jak skoczowianie jeden mecz o stawkę w obecnym sezonie mają już za sobą. W ramach I rundy Pucharu Polski sobotni rywale Beskidu przegrali na własnym stadionie z KKS Spójnia Zebrzydowice 2:3.

Ostatni pojedynek Beskidu z Cukrownikiem odbył się 27 kwietnia, kiedy to skoczowianie prowadzeni wówczas przez Kamila Sornata przegrali w Chybiu 1:0.

Ostatnie mecze Beskidu z Cukrownikiem:

1. 24 kolejka ligi okręgowej – 27 kwiecień 2019

RKS Cukrownik Chybie 1:0 KP Beskid Skoczów

2.  7 kolejka ligi okręgowej – 8 wrzesień 2018r.

KP Beskid Skoczów 6:1 RKS Cukrownik Chybie

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – trzy, Cezary Ferfecki, Kamil Janik, Wojciech Padło

3. 19 kolejka ligi okręgowej – 2 kwiecień 2016r.

RKS Cukrownik Chybie 0:0 KP Beskid Skoczów

4. 4 kolejka ligi okręgowej – 29 sierpień 2015r.

KP Beskid Skoczów 2:1 RKS Cukrownik Chybie

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Wojciech Padło

5. 30 kolejka ligi okręgowej – 20 czerwiec 2015r.

RKS Cukrownik Chybie 3:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Arkadiusz Ihas, Marcin Jaworzyn

Na ligową inaugurację sezonu skoczowianie udadzą się do Chybia. Po pewnym zwycięstwie pucharowym nad LKS 99 Pruchna gracze Marcina Michalika będą chcieli rozpocząć sezon od zwycięstwa i sięgnąć po trzy punkty. Patrząc na ostatnie spotkania skoczowianie mogą mieć przed tym meczem pewne obawy, wszak na trzy ostatnie mecze ligowe w Chybiu gracze Beskidu zdobyli zaledwie jeden punkt. Czy zawodnikom spod Kaplicówki tym razem uda się sięgnąć po punkty i w dobrym humorze rozpocząć sezon? Tego dowiemy się w najbliższą sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!