Zwycięstwem 2:5(0:2) zakończył się dzisiejszy zaległy mecz 17 kolejki ligi okręgowej, w którym zawodnicy Beskidu Skoczów rywalizowali o ligowe punkty w Żabnicy mierząc się z tamtejszą Skałką. Dwie bramki dla podopiecznych Bartosza Woźniaka zdobył Damian Szczęsny. Po jednym razie na listę strzelców wpisali się Kamil Kotrys, Jakub Krucek oraz Kamil Janik.

Beskid: K. Krucek, Trybulec, Juraszek, Kotrys, Jaworski, Małkowski(46’ Czyż), Surawski, Szczyrba(70’ Zontek), Borkała(62’ Janik), Szczęsny, J. Krucek(86’ Chruszcz)
Żółta kartka: Czyż

W 6 minucie powinno być 0:1 dla Beskidu. Damian Szczęsny przejął zagraną przez bramkarza rywali piłkę i wystawił ją do Adriana Borkały, którego strzał z 5 metrów był niecelny. W 9 minucie skoczowianie objęli prowadzenie. Damian Szczęsny wymanewrował w polu karnym gospodarzy rywala i dograł piłkę w pole karne, gdzie bramkę strzałem głową zdobył Kamil Kotrys. Dwie minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Krucek, lecz próba napastnika Beskidu była niecelna. W 20 minucie było 0:2. Solową akcję przeprowadził Damian Szczęsny, który strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza rywali. W 23 minucie po dograniu piłki z prawej strony na strzał zdecydował się Michał Szczyrba, lecz bramkarz odbił piłkę. W 44 minucie Adrian Borkała obsłużył w polu karnym piłką Jakuba Krucka, którego strzał odbił bramkarz gospodarzy.
Po zmianie stron szybko skoczowianie podwyższyli prowadzenie. W 49 minucie Adrian Borkała zagrał piłkę do Damiana Szczęsnego, który zdobył drugą bramkę w meczu. W 56 minucie Arkadiusz Jaworski sfaulował rywala w własnym polu karnym co zauważył sędzia i wskazał na rzut karny, który w 57 minucie na bramkę zamienił gracz Skałki. W 60 minucie wypita piłka trafiła pod nogi Damiana Szczęsnego, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak piłka zatrzymała się na słupku. W 65 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Szczyrba, lecz piłka uderzona przez pomocnika Beskidu została odbita przez goalkeppera Skałki. W 78 minucie skoczowianie szybko rozegrali rzut wolny. Piłkę otrzymał w polu karnym Kamil Janik, którego strzał po długim rogu był niecelny. W 81 minucie Jakub Zontek wycofał piłkę do Jakuba Krucka, którego strzał odbił bramkarz. Do piłki doszedł Kamil Janik, którego strzał również zatrzymał bramkarz Skałki. W 85 minucie skoczowianie podwyższyli prowadzenie. W akcji 2 na 2 ruszyli zawodnicy Beskidu. Damian Szczęsny dograł piłkę do Jakuba Krucka, którego strzał odbił rywal, lecz przy dobitce bramkarz gospodarzy był bez szans. Po minucie bramkę zdobyli gospodarze. Po akcji prawą stroną bramkę pod poprzeczkę otrzymał Konrad Krucek. W 92 minucie skoczowianie ustalili wynik spotkania. Jakub Zontek zagrał piłkę nad obroną rywala. Do futbolówki doszedł Kamil Janik, który będąc oko w oko z bramkarzem gospodarzy w ostatniej akcji meczu podwyższył prowadzenie Beskidu.