Siódma kolejka zmagań przyniesie podopiecznym Mirosława Szymury derbowy pojedynek z beniaminkiem IV ligi Kuźnia Ustroń. Mecz wyjątkowo jak na mecze Beskidu, które rozgrywa w roli gospodarza odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

KP Beskid Skoczów vs KS Kuźnia Ustroń

 

Klub Sportowy Kuźnia Ustroń założony został rok przed Beskidem Skoczów, czyli w roku 1922. Barwy drużyny z Ustronia to kolory żółto-niebiesko-białe. W obecnych rozgrywkach gracze prowadzeni przez Mateusza Żebrowskiego zajmują w tabeli 11 lokatę z 5 punktami na koncie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Kuźni jest były zawodnik skoczowskiego Beskidu Adrian Sikora, który zdobył w lidze 3 bramki. W ostatnim spotkaniu Kuźnia przegrała z Wodzisławiu Śląski z Odrą Centrum 1:0.

Pojedynki Beskidu z Kuźnią często przytrafiały się w ostatnich latach, głównie w czasach kiedy oba zespoły występowały w lidze okręgowej. Ostatni sezon z konfrontacją Beskidu z Kuźnią był sezonem zakończonym awansem Beskidu do IV ligi, czyli 2015/2016, kiedy to oba spotkania kończyły się podziałem punktów.

Ostatnie mecze ligowe między Beskidem a Kuźnią:

1. 19 marzec 2016 – XVII kolejka BLO

KS Kuźnia Ustroń 0:0 KP Beskid Skoczów

2. 15 sierpień 2015 – II kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 2:2 KS Kuźnia Ustroń

Bramki dla Beskidu: Łukasz Zaremski, Daniel Flejszman

3. 21 marzec 2015- XVI kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 0:0 KS Kuźnia Ustroń(walkower 0:3)

4. 9 sierpień 2014 – I kolejka BLO

KS Kuźnia Ustroń 1:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Mateusz Wojaczek

5. 12 kwiecień 2014 – XIX kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 1:1 KS Kuźnia Ustroń

Bramka dla Beskidu: Sibouih Salaheddine

Ostatnie spotkania ligowe pomiędzy Beskidem i Kuźnią kończą się na boisku podziałem punktów. Emocji w niedzielne popołudnie zatem zabraknąć nie powinno. Ostatni mecz derbowy kompletnie nie wyszedł podopiecznym Mirosława Szymury, gdyż skoczowianie przed własną publicznością przegrali z Spójnią Landek aż 0:5. Wartym odnotowania jest fakt, iż niedzielny mecz będzie pierwszym od ponad 16 lat pojedynkiem derbowym dwóch drużyn z powiatu cieszyńskiego. W ostatnim z nich dnia 9 czerwca 2001 roku Beskid Skoczów podejmował Piast Cieszyn. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem graczy Beskidu 7:1(2:0). Hat-tricka dla Beskidu zdobył Tomasz Kłębek, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Szwarc, natomiast po jednej bramce dołożyli Ireneusz Jeleń oraz Paweł Krupa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na  to spotkanie!