Dwie kolejki pozostały do rozegrania w lidze okręgowej sezonu 2021/2022. Zawodnicy Beskidu Skoczów oba spotkania rozegrają w gościach. W najbliższą niedzielę zawodnicy Marcina Michalika udają się do Leśnej, gdzie z tamtejszym LKS-em będą rywalizować o ligowe punkty.

LKS Leśna — KP Beskid Skoczów

O rywalu

Ludowy Klub Sportowy Leśna powstał w 1997 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory biały oraz pomarańczowy. W obecnych rozgrywkach drużyna z Leśnej jest beniaminkiem ligi okręgowej po ubiegłorocznym tryumfie w A klasie na szczeblu podokręgu Żywiec. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Leśnej jest Kajetan Lach, który w obecnych rozgrywkach zdobył dla najbliższego rywala Beskidu 6 bramek.

Poprzednie starcia

09.04.2016 KP Beskid Skoczów – LKS Leśna 2:2

06.09.2015 LKS Leśna – KP Beskid Skoczów 1:3

Ostatnie wyniki

Leśna

LKS Tempo Puńców 5:0 LKS Leśna

LKS Leśna 4:0 TS Metal Węgierska-Górka

LKS Wisła Strumień 4:2 LKS Leśna

LKS Leśna 1:2 TS Koszarawa Żywiec

LKS Błyskawica Drogomyśl 6:1 LKS Leśna

Beskid

KP Beskid Skoczów 1:1 CKS Piast Cieszyn

WSS Wisła 4:3 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 3:0 LKS Pogórze

LKS Bory Pietrzykowice 2:1 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 0:2 GKS Radziechowy-Wieprz

Sytuacja w lidze

Gospodarz niedzielnego spotkania prawie na półmetku rozgrywek zajmuje miejsce w strefie spadkowej plasując się na 15 pozycji z dorobkiem 6 punktów. Skoczowianie po rozegraniu 13 spotkań przebywają z dorobkiem 20 punktów w połowie ligowej tabeli na 8 pozycji.

Czy wiesz że?

  • Oba zespoły mierzyły się ze sobą tylko w sezonie 2015/2016, który zakończył się wywalczeniem przez Beskid mistrzostwa ligi okręgowej.
  • Skoczowianie mają ujemny bilans w meczach wyjazdowych. W siedmiu meczach odnieśli dwa zwycięstwa, remis oraz cztery porażki zdobywając 15 bramek tracąc 16.
  • Oba zwycięstwa odniesione przez drużynę z Leśnej zostały dokonane przed własną publicznością.
  • Drużyna z Leśnej jest jedną z dwóch drużyn, które w obecnym sezonie nie zanotowała jeszcze remisu.
  • Dwa z dwóch spotkań, które zawodnicy Beskidu rozegrali w obecnym sezonie ligowym w niedziele zakończyły się porażką Beskidu.
  • Przed szansą na debiut w drużynie seniorów w obecnych rozgrywkach stanie trach juniorów: Bartłomiej Chruszcz, Krzysztof Lapczyk oraz Bartosz Strach.

Musisz tam być!