W Boże Ciało skoczowianie po raz ostatni w tym sezonie zagrają w meczu wyjazdowym o ligowe punkty. Podopieczni Kamila Sornata w czwartkowe popołudnie w ramach 33 kolejki ligi okręgowej rywalizować będą w Żywcu z tamtejszym Góralem.

Góral Żywiec — KP Beskid SkoczówKlub Sportowy Góral Żywiec założony został w 1956 roku. Barwy Górala to kolory zółto-biało-zielone. W obecnym sezonie podopieczni Sebastiana Klimka zajmują w tabeli 7 miejsce z dorobkiem 50 punktów oraz bilansem bramkowym 47:32. Najskuteczniejszym zawodnikiem Górala jest zdobywca 10-ciu ligowych bramek Marek Gołuch. W ostatni weekend gracze z Żywca walczyć o ligowe punkty udali się do Puńcowa. Goście przegrali z Tempem 2:0.

W rundzie jesiennej mecz bezpośredni pomiędzy Beskidem i Góralem odbył się dopiero 1 grudnia. Skoczowianie zremisowali w mroźnej aurze z przyjezdnymi 1:1. Bramkę dla skoczowian zdobył wówczas Mieczysław Sikora, który wpisał się na listę strzelców, dzięki zdobyciu bramki z rzutu karnego.

Skoczowianom do zdobycia mistrzostwa ligi okręgowej brakuje jednego punktu. W czwartkowym meczu gracze Kamila Sornata mogą sięgnąć po tytuł. Do osiągnięcia tego niezbędny jest remis. Gracze Beskidu do Żywca udają się z zamiarem walki o komplet punktów. O tym czy skoczowianie wrócą do z tarczą czy na tarczy przekonamy się jutro około godziny 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!