W napięciu do ostatniej akcji meczu trzymał nas pierwszy ligowy pojedynek w tym sezonie Beskidu Skoczów z LKS Goleszów. Skoczowianie rzutem na taśmę za sprawą trafienia Adriana Borkały zgarnęli pełną pulę wygrywają w wyjazdowym spotkaniu 2:3. Już w sobotę obie drużyny ponownie staną naprzeciw siebie w rywalizacji. Dla graczy Marcina Michalika będzie to trzeci domowy pojedynek z rzędu.

KP Beskid Skoczów — LKS Goleszów

Drużyna LKS Goleszów założona została w 2005 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory żółty i bordowy. W obecnym sezonie drużyna z Goleszowa spisuje się poniżej oczekiwać włodarzy. Po rozegraniu 5 spotkań sobotni rywal Beskidu zajmuje w tabeli ostatnie 9 miejsce z dorobkiem 4 punktu oraz bilansem bramkowym 15:44. Najlepszymi strzelcami Goleszowa są Krystian Czudek oraz Daniel Sikora. Obaj zawodnicy w ligowych zmaganiach zdobyli po cztery bramki. W swoim ostatnim meczu Goleszów podejmował na własnym obiekcie RKS Cukrownik Chybie. Sobotni rywal Beskidu przegrał z drużyną z Chybie 2:4.

Jak już zostało wspomniane na wstępie zapowiedzi w pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie skoczowianie sięgnęli po trzy punkty w doliczonym czasie gry wygrywając 2:3. Wówczas 29 sierpnia w ramach 6 kolejki ligi okręgowej bramki dla Beskidu zdobywali: Wojciech Padło, Dawid Jaworski, Adrian Borkała.

Ostatnie mecze Beskidu z Goleszowem:

1. 29 sierpień 2020 – VI kolejka ligi okręgowej

LKS Goleszów 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło, Dawid Jaworski, Adrian Borkała

2. 1 maj 2019r. – XIX kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 4:2 LKS Goleszów

Bramki dla Beskidu: Wojciech Struś – dwie, Jacek Kidoń, Robert Matuszka

3. 8 wrzesień 2018r. – VI kolejka A-klasy

LKS Goleszów 1:3 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Jacek Kidoń – dwie, Kornel Żebrowski

4. 19 maj 2018r. – XXI kolejka A-klasy

LKS Goleszów 2:2 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Artur Chrapek – dwie

5. 12 październik 2017r. – VIII kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 2:0 LKS Goleszów

Bramki dla Beskidu: Damian Ścibor, Dariusz Dziadek

Gracze Marcina Michalika zwycięstwem w ostatnim spotkaniu z Błyskawicą Drogomyśl zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej sezonu 2020/2021. Skoczowianie do kolejnych spotkań mogą podchodzić już z większym spokojem. W sobotnim meczu zawodnicy Beskidu będą chcieli udowodnić z pewnością, że awans do strefy mistrzowskiej nie wywalczyli z przypadku. Czy się to uda? Tego dowiemy się około godziny 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji z spotkania, która będzie prowadzona na stronie pod linkiem