W spotkaniu 8 kolejki IV ligi śląskiej zawodnicy Beskidu Skoczów powrócą na Stadion Miejski „Beskid” w Skoczowie. Drużyna z Trytonowego grodu podejmować będzie w sobotnie popołudnie LKS Wilki Wilcza.

KP Beskid Skoczów — LKS Wilki Wilcza

Ludowy Klub Sportowy Wilki Wilcza powstał w 1948 roku. Barwy jutrzejszego rywala Beskidu to kolor niebieski. Sobotni rywal Beskidu Skoczów w obecnym sezonie plasuje się w tabeli na 15 miejscu z dorobkiem 4 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wilków jest Marcin Leszczyński, który cztery razy w lidze pokonywał bramkarza rywali. W ostatnim spotkaniu Wilki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo ligowe pokonując na własnym stadionie Spójnię Landek 1:0.

W sobotę spotkają się dwie drużyny, dla których punkty są niezbędne jak tlen. Zwycięzca tego meczu złapie trochę pewności siebie przed końcówką rundy. Mecz z Wilkami będzie pierwszym meczem domowym Beskidu, w którym szkoleniowcem będzie Jarosław Kupis. W dwóch ostatnich meczach skoczowianie stracili łącznie aż 10 bramek. Chcąc rywalizować na poziomie IV ligi niezbędne jest ograniczenie straconych bramek do minimum. Czy uda się tego dokonać w sobotę? Tego dowiemy się około godziny 17:00