Sobotnie popołudnie przyniesie drugi w rundzie wiosennej pojedynek Beskidu Skoczów przed własną publicznością. Po remisie z Czańcem dwa tygodnie temu już w najbliższą sobotę do Skoczowa zagości beniaminek IV ligi GKS Dąb Gaszowice.

GKS Dąb Gaszowice założony został w 1947 roku. Barwy drużyny z Gaszowic to kolory zielony oraz biały. W obecnych rozgrywkach zawodnicy prowadzeni przez byłego zawodnika Beskidu Zdzisława Marszolika zajmują w ligowej tabeli 11 miejsce mając w swoim dorobku 24 punkty. W ostatniej kolejce gracze z Gaszowic gościli w Ustroniu, gdzie ulegli tamtejszej Kuźni 3:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem Dębu jest niegrający od rundy wiosennej w drużynie z Gaszowic Paweł Kulczyk, który rundę jesienną zakończył z dorobkiem 8 bramek. Z zawodników obecnie występujących w drużynie najbliższego rywala Beskidu najlepszym strzelcem jest Sebastian Szymura, który ma na koncie 5 bramek.

Spotkania rundy jesiennej, które odbyło się w Gaszowicach nie będą najlepiej wspominać skoczowianie. Zawodnicy prowadzeni przez Mirosława Szymurę w 7 minucie objęli prowadzenie, lecz później bramki zdobywali wyłącznie gospodarze. Najpierw do remisu doprowadził Mariusz Reguła, a następnie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Kulczyk.

W sobotniej rywalizacji skoczowianie staną przed szansą przedłużenia serii pięciu meczów bez porażki. Cztery remisy oraz zwycięstwo to bilans graczy Beskidu wliczając ostatni ligowy mecz Beskidu w rundzie jesiennej zakończony remisem 1:1 z Kuźnią Ustroń. Czy podopieczni Kamila Sornata przedłużą serię meczów bez porażki? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!