Nie po myśli zawodników Beskidu Skoczów rozpoczął się sezon 2021/2022 ligi okręgowej. Gracze Marcina Michalika w sobotnie popołudnie na boisku w Rajczy przegrali z tamtejszą Sołą 5:1(3:0). Bramkę dla Beskidu zdobył Marcin Jaworzyn.

Beskid: K. Krucek, K. Chrapek(55′ A. Chrapek), Padło(46′ Krzywoń), Juraszek, Kotrys, Małkowski, Szczyrba(80′ Dudela), Janik(55′ Jaworski), Szczęsny(75′ J. Krucek), Grześ, Jaworzyn

Żółta kartka: Szczęsny

Do 33 minuty na bramki musieli czekać kibice zebrani na stadionie LKS Soła Rajcza, wówczas to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Za krótko piłkę wzdłuż linii wybił Konrad Chrapek. Futbolówkę przejął rywal, który dośrodkował w pole karne, gdzie gracz Rajczy z 5 metrów pokonał Konrada Krucka. Dwie minuty później niedokładnym podaniem tym razem do Kamila Janika popisał się Konrad Chrapek. Zagraną przez obrońcę Beskidu piłkę przejął rywal, który dośrodkował w pole karne Beskidu, gdzie rywal  podwyższył wynik na 2:0. Ostatni cios w pierwszej połowie gracze Soły zadali w 44 minucie, kiedy to po błędnym wybiciu piłki skrzydłowy Rajczy wbiegł z piłką w pole karne Beskidu i strzałem z 15 metrów umieścił piłkę w bramce Beskidu.
Po zmianie stron skoczowianie próbowali odwrócić losy spotkania. W 54 minucie Michał Szczyrba dośrodkował piłkę z rzutu rożnego a futbolówkę w bramce gospodarzy umieścił Marcin Jaworzyn. Nadzieję Beskidu podłamane zostały w 66 minucie. Konrad Krucek próbując wybić piłkę trafił w rywala i piłka znalazła się w bramce Beskidu. Dzisiejszym blamaż Beskidu zawodnicy Soły zakończyli w 78 minucie, kiedy to po strzale z narożnika pola karnego rywale po raz piąty pokonali Konrada Krucka.