Pierwszy wiosenny mecz Beskidu na Stadionie Miejskim odbędzie się już w najbliższą sobotę. Do Skoczowa w spotkaniu 19 kolejki ligi okręgowej zagości drużyna Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła.

KP Beskid Skoczów — WSS WisłaDrużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. Po rozegraniu osiemnastu spotkań WSS Wisła w ligowej tabeli plasuje się na 9 miejscu mając w dorobku 28 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem najbliższego rywala Beskidu jest Krystian Strach, który w ligowych zmaganiach osiem razy wpisał się na listę strzelców. Wiosenne zmagania Wiślanie rozpoczęli od zdobycia kompletu punktów. Wyjątkowo na boisku w Rudniku drużyna WSS Wisła podejmowała LKS Tempo Puńców. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Wisły 3:2.

Mecze Beskidu z WSS Wisła zawsze dostarczały wiele emocji. W ostatnich latach drużyny często spotykały się lidze okręgowej oraz w rozgrywkach zdominowanych przez Wisłę, czyli Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Skoczów(sześć zwycięstw w dziewięć lat). Ostatni bezpośredni pojedynek miał miejsce w rundzie jesiennej, kiedy to 11 sierpnia lepsi okazali się skoczowianie, którzy pokonali WSS Wisła 5:1.

Ostatnie mecze Beskidu z WSS Wisła:
1. 11 sierpień 2018r. – II kolejka ligi okręgowej
WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Wojciech Padło, Łukasz Zaremski, Dariusz Dziadek, Andrzej Siekierka
2. 26 styczeń 2018r. – mecz towarzyski
WSS Wisła 2:3 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Seweryn Wojciechowski, Jakub Chmiel
3. 12 marzec 2016r. – XVI kolejka ligi okręgowej
KP Beskid Skoczów 1:1 WSS Wisła
Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn
4. 21 październik 2015r. – Finał Pucharu Polski
WSS Wisła 6:1 KP Beskid Skoczów
Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski
5. 8 sierpień 2015r. – I kolejka ligi okręgowej
WSS Wisła 1:2 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn. Michał Grześ

Bilans ostatnich bezpośrednich spotkań przemawia za gospodarzami sobotniego meczu, którzy wygrali trzy z pięciu ostatnich meczów. Jeden mecz zakończył się remisem oraz jeden zwycięstwem drużyny WSS Wisła. Przebudowana w lecie drużyna z Wisły po nie za dobrym początku sezonu z kolejki na kolejkę prezentuje się coraz lepiej. Dla WSS Wisła sobotni mecz będzie już trzecim starciem o stawkę w 2019 roku. Na tydzień przed inauguracją ligi okręgowej zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Wuwera rywalizowali w Finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów. Mecz ten zakończył się porażką Wisły po serii rzutów karnych z LKS Błyskawica Drogomyśl.

Derbowy początek zmagań na Stadionie Miejskim w Skoczowie odbędzie się już w najbliższą sobotę. Po wyjazdowej wygranej w Łękawicy w sobotnie popołudnie skoczowianie będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się i przed własną publicznością. Czy skoczowianom uda się sięgnąć po drugi komplet punktów w tym sezonie? Tego dowiemy się około godziny 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!