W sobotę po raz ostatni w 2019 roku do ligowej rywalizacji przystąpią zawodnicy Beskidu Skoczów. Po rozegraniu czternastu ligowych spotkań gracze prowadzeni przez Jarosława Kupisa rywalizować będą na Stadionie Aleja w Wodzisławiu Śląskim, gdzie o godzinie 13:30 rozpoczną mecz z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

MKP Odra Centrum Wodzisław — KP Beskid Skoczów

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski założony został w 1922 roku. Barwy Odry to kolory niebiesko-czerwone. W obecnym sezonie gracze Odry Centrum sąsiadują z Beskidem Skoczów w tabeli plasując się na 14 miejscu z dorobkiem 13 punktów oraz bilansem bramkowym 17:33. Najskuteczniejszym graczem Odry jest występujący w Beskidzie Skoczów w latach 2006-2009 Robert Tkocz, który w obecnym sezonie pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. W ostatnim spotkaniu Odra przegrała w wyjazdowym pojedynku z Spójnią Landek 2:1.

Skoczowianie z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski ostatni raz mierzyli się w okresie przygotowawczym przed obecnym sezonem wówczas podopieczni Kamila Sornata wygrali w Wodzisławiu Śląskim 2:1.

Ostatnie mecze Beskidu z Odrą Centrum:

  1. 3 sierpień 2019 – mecz towarzyski

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Jakub Chmiel, Cezary Ferfecki

  1. 4 czerwiec 2018 – 29 kolejka IV ligi

KP Beskid Skoczów 1:7 MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski

  1. 11 listopad 2017 – 14 kolejka IV ligi

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Łukasz Zaremski

W końcówce rundy obudzili się skoczowianie, którzy w ostatnich 3 meczach zdobyli 7 punktów. Na zakończenie rundy gracze Beskidu będą mierzyli się w meczu „o 6 punktów” z bezpośrednim rywalem. Przerwę zimową niezależnie od wyniku tego spotkania skoczowianie spędzą w strefie spadkowej, lecz ewentualne zwycięstwo pozwoli dojść do bezpiecznej pozycji na dystans jednego punktu. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 15:30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!