Po raz trzeci w obecnym sezonie będą w najbliższy weekend rywalizować między sobą zawodnicy Beskidu Skoczów oraz WSS Wisła. Po dwóch wcześniejszych pojedynkach w Skoczowie w najbliższą sobotę oba zespoły staną naprzeciw siebie w Wiśle. Dla skoczowian będzie to ostatniej spotkanie w tej rundzie.

WSS Wisła — KP Beskid Skoczów

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. Na 3 pozycji w tabeli plasują się zawodnicy WSS Wisły po rozegraniu 16 spotkań. Bilans bramkowy drużyny WSS Wisła w trwających rozgrywkach wynosi 54:33. Najskuteczniejszym strzelcem Wisły jest jednocześnie najlepszy ligowy snajper w tym sezonie czyli Szymon Płoszaj, który zdobył w tym sezonie ligowym 28 bramek. W ostatnim meczu WSS Wisła wygrał w Drogomyślu z tamtejszą Błyskawicą 2:4.

W pierwszym ligowym starciu z Wisłą zawodnicy Marcina Michalika wygrali 6:0. Wynik meczu ustalony został po zmianie stron, kiedy to skoczowianie zdobyli cztery bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Szczęsny. Po jednym trafieniu dołożyli Mieczysław Sikora, Wojciech Padło, Kamil Janik oraz Krzysztof Surawski.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 19 wrzesień 2020r. – IX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 6:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Mieczysław Sikora, Wojciech Padło, Kamil Janik oraz Krzysztof Surawski

2. 26 sierpień 2020r. – III runda Pucharu Polski

KP Beskid Skoczów 7:1 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Mieczysław Sikora – dwie, Tomasz Czyż, Damian Szczęsny, Jakub Wojaczek

3. 23 marzec 2019r. – XIX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Daniel Greń, Mieczysław Sikora

4. 11 sierpień 2018r. – II kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Wojciech Padło, Łukasz Zaremski, Dariusz Dziadek, Andrzej Siekierka

5. 26 styczeń 2018r. – mecz towarzyski

WSS Wisła 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Seweryn Wojciechowski, Jakub Chmiel

Ostatni mecz z 2020 roku przed zawodnikami skoczowskiego Beskidu. Gracze Marcina Michalika udają się walczyć o punkty do Wisły. Mając już zapewniony byt w grupie mistrzowskiej oraz mistrzostwo grupy I ligi okręgowej zawodnicy spod Kaplicówki będą chcieli udać się na zasłużoną ligową przerwę w dobrych nastrojach. Czy to się uda? Tego dowiemy się około godziny 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji z spotkania, która będzie prowadzona na stronie pod linkiem.