Po trzech wyjazdowych spotkaniach w najbliższą sobotę zawodnicy Marcina Michalika powrócą na Stadion Miejski „Beskid” w Skoczowie, aby rywalizować o ligowe punkty przełamanie ostatniej serii meczów bez zwycięstwa w spotkaniu z LKS Błyskawicą Drogomyśl.

KP Beskid Skoczów — LKS Błyskawica Drogomyśl

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gości sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Aktualnie drużyna Błyskawicy zajmuje w tabeli grupy mistrzowskiej 3 miejsce z dorobkiem 13 punktów oraz bilansem bramkowym 23:16. Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego rywala Beskidu jest Krzysztof Koczur, który w obecnym sezonie zdobył 23 bramki z czego 16 w rundzie jesiennej, natomiast 7 w grupie mistrzowskiej. W ostatnim spotkaniu gracze z Drogomyśla podejmowali na własnym obiekcie LKS Tempo Puńców. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 1:2.

Sobotni mecz będzie już czwartym w tym sezonie pojedynkiem Beskidu z Błyskawicą. Póki co bilans spotkań jest po stronie skoczowian. Trzy spotkania i trzy wygrane.

Ostatniej mecze Beskidu z Błyskawicą:

1. 3 maj 2021r. – III kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba – dwie, Marcin Jaworzyn

2. 24 październik 2020r. – XIV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 4:1 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramki dla Beskidu: Krzysztof Surawski – dwie, Kamil Janik, Mieczysław Sikora

3. 22 sierpień 2020r. – V kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 3:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba, Kamil Janik, Mieczysław Sikora, Damian Szczęsny

4. 1 maj 2019r. – XXV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramka dla Beskidu: Jaworzyn Marcin

5. 15 wrzesień 2018r. – VII kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Sikora Mieczysław

Sobotni mecz pomiędzy Beskidem a Błyskawicą będzie ostatnim bezpośrednim pojedynkiem w tym sezonie, ale zapewne nie w tym roku, ponieważ ani jednej ani drugiej drużynie nie grozi spadek i patrząc na układ tabeli awans do IV ligi. Skoczowianie do sobotniego spotkania przystąpią z chęcią przełamania ostatniej serii czterech spotkań bez zwycięstwa(dwa remisy, dwie porażki). Zadanie to jednak nie będzie łatwe, gdyż z pewnością drużyna Błyskawicy będzie chciała się skoczowianom zrewanżować za trzy tegoroczne ligowe porażki. Czy uda się przełamać drużynie Beskidu serię meczów bez zwycięstwa? Czy też drużyna Błyskawicy przełamie serię bezpośrednich zwycięstw Beskidu? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie!