Nie zwalniają tempa gracze Beskidu Skoczów. Po sobotnim wygranym meczu z KKS Spójnia Zebrzydowice już jutro pod Kaplicówkę rywalizować w ramach 3 rundy Pucharu Polski przyjadą ligowi rywale Beskidu, czyli zawodnicy WSS Wisła.  

KP Beskid Skoczów — WSS Wisła

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. Zespół z Wisły w 1 rundzie Pucharu Polski rywalizował w Dębowcu w tamtejszym Strażakiem. Gracze WSS wygrali mecz 3:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wówczas Szymon Płoszaj. W obecnym ligowym sezonie gracze WSS Wisły w czterech spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw. O ofensywnym potencjale drużyny z Wisły może świadczyć fakt, że w ich barwach gra najskuteczniejszy zawodnik ligi okręgowej, czyli Szymon Płoszaj, który zdobył do tej pory w lidze 6 bramek tak jak Marcin Jaworzyn.

Po raz ostatni skoczowianie mierzyli się z WSS Wisła 23 marca 2019 roku, kiedy to w Skoczowie w ramach 19 kolejki ligi okręgowej gracze prowadzeni przez Kamila Sornata pokonali rywali 2:0. Bramki dla skoczowian zdobywali Daniel Greń oraz Mieczysław Sikora.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 23 marzec 2019r. – XIX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Daniel Greń, Mieczysław Sikora

2. 11 sierpień 2018r. – II kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Wojciech Padło, Łukasz Zaremski, Dariusz Dziadek, Andrzej Siekierka

3. 26 styczeń 2018r. – mecz towarzyski

WSS Wisła 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Seweryn Wojciechowski, Jakub Chmiel

4. 12 marzec 2016r. – XVI kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:1 WSS Wisła

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

5. 21 październik 2015r. – Finał Pucharu Polski

WSS Wisła 6:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski

Starcie dwóch niepokonanych ligowych drużyn w sezonie 2020/2021 rozegrane zostanie już jutro w Skoczowie. Obie drużyny nie będą się mierzyły póki co o ligowe punkty, lecz o awans do 4 rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów. Patrząc na ostatnie bezpośrednie spotkania faworytem sobotniego meczu mogą wydawać się skoczowianie, którzy wygrali 3 ostatnie bezpośrednie mecze. Patrząc, jednak na starcia pucharowe przewaga może być po stronie drużyny jutrzejszych gości. Ostatnim meczem pucharowym był finał rozgrywek na szczeblu podokręgu w sezonie 2015/2016, kiedy to gracze Beskidu ulegli w Wiśle 6:1. Kto awansuje do następnej rundy Pucharu Polski dowiemy się około godziny 19:00. Serdecznie zapraszamy na mecz.

Musisz tam być!