Krótko trwała przerwa pomiędzy zakończeniem rozgrywek w sezonie 2020/2021 a początkiem zmagań w sezonie 2021/2022. Tradycyjnie na przetarcie przed startem ligowych zmagań na zawodników klubów Podokręgu Skoczów czeka mecz I rundy Pucharu Polski. Gracze prowadzeni przez Marcina Michalika pucharowe zmagania rozpoczną od wyjazdowego spotkania z LKS Pogórze.

LKS Pogórze — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Pogórze założony został w 1950 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory czerwony, żółty i zielony. Klub z Pogórza w ubiegłym sezonie podobnie jak skoczowianie rywalizował w lidze okręgowej. Po zakończeniu zmagań grupy skoczowskiej, zawodnicy z Pogórza trafili do grupy spadkowej, którą zakończyli na 6 miejscu z dorobkiem 29 punktów. W przerwie pomiędzy rozgrywkami nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca LKS-u Pogórze. Pełniącego funkcję szkoleniowca Marcina Sitko zastąpił Łukasz Strach.

Jak zostało wspomniane w ubiegłym sezonie gracze Beskidu i Pogórza rywalizowali w jednej lidze, gdzie oba zespołu dwukrotnie rywalizowały pomiędzy sobą. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się na Stadionie w Pogórzu lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Beskid 2:1. W rewanżu w Skoczowie gracze spod Kaplicówki pokonali gości z Pogórza 5:1.

Ostatnie mecze Beskidu z Pogórzem:

1. 11 listopad 2021r. – 17 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 5:1 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba

LKS Pogórze 2:0 KP Beskid II Skoczów

Ostatni mecz do testów przed rozpoczynającą się za tydzień ligą czeka w niedzielne popołudnie zespół Marcina Michalika. Puchar Polski w ostatnich latach kończył się dla skoczowian niespodziewanie szybko. W obecnych rozgrywkach graczy Beskidu czeka pojedynek z LKS Pogórze. Czy będzie dane zawodnikom Beskidu Skoczów przystąpić do rywalizacji w II rundzie Pucharu Polski? Tego dowiemy się w niedzielne popołudnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!