Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli dzisiaj zawodnicy Beskidu Skoczów. Podopieczni Jarosława Kupisa pokonali dzisiaj na Stadionie Miejskim Beskid w Skoczowie KS Polonia Łaziska Górne 3:0(2:0). Bramki dla skoczowian zdobywali Wojciech Padło, Mieczysław Sikora oraz Karol Lewandowski.

Beskid: Nalepa, Wrana, Ferfecki, Padło, Kotrys, Lewandowski(77’ Chrapek), Surawski, Jaworzyn(58’ Szczyrba), Dudela, Borkała, Sikora(67’ Bezeg)

Polonia: Franke, Gersok, Wagner(61’ Bandura), Załuski, Fabisiak, Hewlik, Just(46’ Just), Miłek(72’ Pedenko), Nowak(72’ Prochownik), Uniejewski(83’ Słupik), Badura

Sędzia główny: Michał Ficiński

Sędzia asystent I: Dawid Griner

Sędzia asystent II: Tomasz Parzonka

Żółte kartki: Ferfecki, Kotrys, Chrapek(Beskid) – Gersok, Kaszok(Polonia)

Lepiej dzisiejszy mecz rozpoczęli skoczowianie, którzy już w 3 minucie zagrozili bramce przyjezdnych. Po dośrodkowaniu piłki przez Adriana Borkałę piłkę głową na bramkę Polonii uderzył Wojciech Padło, lecz rywal zablokował strzał zawodnika Beskidu. W 10 minucie po stracie w środku pola z akcją ruszyli goście, lecz strzał Jakuba Wagnera był niecelny. W 13 minucie piłkę w pole karne dośrodkował Szymon Dudela. Do piłki doszedł Adrian Borkała, który uderzył nad bramką gości. W 18 minucie skoczowianie dopięli swego. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Borkała a najlepiej w polu karnym odnalazł się Wojciech Padło, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 27 minucie Karol Lewandowski wycofał piłkę przed pole karne do Krzysztofa Surawskiego, którego uderzenie odbił Rafał Franke. W 36 minucie padła druga bramka w dzisiejszym spotkaniu. Z piłką środkiem pola ruszył Krzysztof Surawski, który wyłożył futbolówkę na prawą stronę do Mieczysława Sikory, który strzałem w krótki słupek pokonał Rafała Franke. W 43 minucie Mieczysław Sikora odegrał piłkę z prawej strony przed pole karne do Cezarego Ferfeckiego, którego uderzenie odbił na rzut rożny goalkepper przyjezdnych.

W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni. W 55 minucie Dominik Miłek uderzył na bramkę skoczowian, lecz dobrze pomiędzy słupkami zachował się Roman Nalepa. W 59 minucie z rzutu wolnego na bramkę Beskidu uderzał Daniel Fabisiak, jednak Roman Nalepa ponownie dobrze zachował się w bramce Beskidu. W 62 minucie Kamil Kotrys wszedł lewą stroną w pole karne rywali po czym dograł piłkę do Karola Lewandowskiego, którego strzał odbił Rafał Franke. W 66 minucie z prawej strony zaatakowali skoczowianie. Mieczysław Sikora dograł piłkę w pole karne, gdzie z przewrotki uderzał Karol Lewandowski, jednak bramkarz złapał piłkę uderzoną przez zawodnika Beskidu. W 77 minucie Cezary Ferfecki dośrodkował piłkę w pole karne Polonii, gdzie piłkę głową uderzył Karol Lewandowski. Piłka uderzona przez gracza Beskidu wpadła do bramki przyjezdnych. Końcówka spotkania mogła przynieść podwyższenie wyniku przez skoczowian. W 89 minucie Adrian Borkała przełożył sobie piłkę na prawą nogę po czym uderzył w kierunku bramki gości, lecz tuż nad poprzeczką a w doliczonym czasie swoją dogodną sytuację zmarnował Szymon Bezeg, który uderzył niecelnie.