W swoim czwartym sparingu w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną sezonu 2018/2019 skoczowianie mierzyli się z drużyną juniorów Górnika Zabrze U-18 występującą w Centralnej Lidze Juniorów. Starcie z dwunastą najlepszą drużyną juniorską w Polsce zakończyło się remisem 3:3(1:1). Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Janik, jedno trafienie dołożył Kamil Kotrys.

Beskid: Nalepa(83’ Krucek), Piszczek, Greń, M. Padło, Kotrys, Bezeg, W. Padło(46’ Jaworzyn), Sikora(73’ Borkała), Janik(71’ Lizak), Szczyrba(80’ Labzik), Surawski

Lepiej w mecz weszli skoczowianie, którzy w trzynastej minucie za sprawą trafienia Kamila Janika wyszli na prowadzenie. Zawodnik Beskidu skorzystał z zamieszania w polu karnym Górnika i na wślizgu otworzył wynik spotkania. W 27 minucie juniorzy drużyny z Ekstraklasy doprowadzili do wyrównania. Po strzale gracza z Zabrza piłkę odbił Roman Nalepa do dobitki doszedł zawodnik Górnika, który pokonał Romana Nalepę.
Po zmianie stron w 51 minucie spotkania niefortunną stratę piłki przed polem karnym zanotował dzisiejszy jubilat Daniel Greń. Po stracie piłki przez gracza Beskidu zawodnik Górnika znalazł się oko w oko z Romanem Nalepą i pokonał bramkarza Beskidu. W 61 minucie prostopadłą piłkę otrzymał Kamil Janik. Skrzydłowy Beskidu minął bramkarza z Zabrza po czym skierował piłkę do pustej bramki doprowadzając do wyrównania. Skoczowianie ponownie na prowadzenie wyszli w 64 minucie. Michał Szczyrba strzelił na bramkę Górnika, lecz dobrze prezentujący się bramkarz odbił piłkę, do której doszedł Kamil Kotrys, który przelobował bramkarza. W 76 minucie padła ostatnia bramka w spotkaniu. Z lewej strony w pole karne zszedł zawodnik Górnika po czym oddał strzał w kierunku dalszego słupka pokonując Romana Nalepę.