Po inaugurującym zwycięstwie zawodników Beskidu Skoczów na Orłem Łękawica w pierwszej kolejce ligi okręgowej w najbliższy weekend  skoczowian czeka mecz 2 kolejki. Podopieczni Kamila Sornata w sobotnie popołudnie udają się do Wisły, gdzie rywalizować będą z tamtejszym WSS.

WSS Wisła — KP Beskid Skoczów

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. Sobotni rywal Beskidu podobnie jak zawodnicy Beskidu do sobotniej rywalizacji przystąpią z 3 punktami na koncie. W pierwszej kolejce zmagań ligi okręgowej zawodnicy WSS wygrali w Puńcowie z tamtejszym Tempem 2:3(1:2). Bramki dla gospodarzy sobotniego spotkania zdobywali Dorian Chrapek, Sebastian Juroszek oraz Jakub Jurosz.

Spotkania Beskidu z WSS Wisła przez ostatnie lata dostarczały wiele emocji kibicom piłki nożnej  powiecie cieszyńskim. Ostatni mecz rozegrany pomiędzy oboma zespołami został w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018 a dokładniej 26 stycznia, kiedy to na boisku w Ustroniu gracze Beskidu pokonali WSS  3:2.

Ostatnie spotkania pucharowe, ligowe pomiędzy oboma zespołami:

  1. 16 kolejka BLO – 12 marzec 2016r.

KP Beskid Skoczów 1:1 WSS Wisła

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

  1. Finał Pucharu Polski – 21 październik 2015r.

WSS Wisła 6:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski

  1. 1 kolejka BLO – 8 sierpień 2015r.

WSS Wisła 1:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn. Michał Grześ

  1. 23 kolejka BLO – 9 maj 2015r.

KP Beskid Skoczów 0:2 WSS Wisła

  1. 8 kolejka BLO – 27 wrzesień 2014r.

WSS Wisła 6:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Padło

Bilans ostatnich meczów o stawkę pomiędzy Beskidem i Wisłą nie jest korzystny dla Beskidu. Trzy zwycięstwa Wisły, jeden remis oraz jedno zwycięstwo skoczowian to wynik nieprzemawiający na korzyść Beskidu przed sobotnim spotkaniem. Od ostatniego meczu o stawkę minęły jednak już ponad dwa lata podczas, których oba zespoły zostały dość znacząco przebudowane. Mało wspomnieć, że podczas ostatniego okienka transferowego z Wisły do Beskidu trafił Kamil Kotrys, z kolei w drugą stronę udali się: Szymon Woźniczka, Paweł Krawczyk oraz Łukasz Lachowski.

Patrząc na układ spotkań 2 kolejki ligi okręgowej śmiało można stwierdzić, że mecz Beskidu z Wisłą będzie hitem kolejki. Czy po wysokim zwycięstwie nad Orłem Łękawica skoczowianom uda się w sobotnie popołudnie dopisać do ligowego konta kolejne punkty?

Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Wisły.