W sobotnie popołudnie po raz czwarty do rozgrywek ligowych w tym sezonie przystąpią zawodnicy Beskidu Skoczów. Po trzech zwycięstwach gracze prowadzeni przez Kamila Sornata z kompletem punktów na koncie podejmą na Stadionie Miejskim w Skoczowie beniaminka ligi okręgowej drużynę LKS Kończyce Małe.

KP Beskid Skoczów — LKS Kończyce Małe

Ludowy Klub Sportowy Kończyce Małe założony został 1947 roku. Barwy drużyny z Kończyc Małych to kolory zielony oraz czerwony. Obecny sezon nie jest udany dla gości sobotniego spotkania, którzy w trzech rozegranych dotąd spotkaniach trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. W swoim ostatnim meczu gracze z Kończyc Małych przegrali przed własną publicznością z Tempem Puńców 2:4. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny LKS Kończyce Małe jest Andrzej Papierok, który w trzech ligowych spotkaniach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W ostatnią środę gracze LKS-u Kończyce Małe rozgrywali mecz w ramach drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Szwajlika udali się do Cieszyna, aby rywalizować z tamtejszym TS 1909 Piast Cieszyn. Drużyna z Kończyc Małych do przerwy prowadziła 2:0 po dwóch trafieniach Remigiusza Gołki, lecz finalnie przegrała 3:2 i zakończyła zmagania w Pucharze Polski.

W ostatnich sezonach drużyna LKS-u Kończyce Małe rywalizowała na szczeblu skoczowskiej A-klasy, gdzie mierzyła się z rezerwami Beskidu Skoczów.

Ostatnie pięć ligowych spotkań Beskidu z LKS Kończyce Małe:

  1. 22 kwiecień 2018 – 16 kolejka A-klasy

LKS Kończyce Małe 1:1 KP Beskid II Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Kawulok

  1. 20 sierpień 2017 – 3 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 1:1 LKS Kończyce Małe

Bramka dla Beskidu: Konrad Chrapek

  1. 8 kwiecień 2017 – 15 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 4:2 LKS Kończyce Małe

Bramki dla Beskidu: Konrad Chrapek – dwie, Bartosz Kochman, Kamil Machej(samobójcza)

  1. 14 sierpień 2016 – 2 kolejka A-klasy

LKS Kończyce Małe 0:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Artur Chrapek, Marcin Jaworzyn, Konrad Chrapek, Wiktor Bochenek

  1. 29 maj 2016 – 23 kolejka A-klasy

LKS Kończyce Małe 3:0 KP Beskid Skoczów

Sobotnie spotkanie na papierze wydawać się może, że ma jednego faworyta. W piłce nożnej, jednak nigdy nic nie wiadomo, więc z pewnością i emocji w sobotnim meczu nie zabraknie. O tym czy skoczowianie po raz 4 w tym sezonie zapunktują dowiemy się około godziny 19.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!