Tegoroczny spadkowicz z IV ligi będzie rywalem Beskidu Skoczów w spotkaniu 9 kolejki ligi okręgowej. Zawodnicy Marcina Michalika w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie podejmować będą drużynę GKS Radziechowy-Wieprz.

KP Beskid Skoczów — GKS Radziechowy-Wieprz

Gminny Klub Sportowy Radziechowy-Wieprz powstał w 1947 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory niebiesko-białe. W obecnych rozgrywkach popularne Fiodory plasują się w tabeli na 3 miejscu z dorobkiem 17 punktów oraz bilansem bramkowym 26:6. Na dorobek punktowy drużyny z Radziechów przełożyło się pięć zwycięstw oraz dwa remisy. Jeden z remisów drużyna z Żywiecczyzny zanotowała w swoim ostatnim spotkaniu, kiedy to na własnym obiekcie zremisowali 1:1 z LKS Tempo Puńców. Najskuteczniejszym zawodnikiem GKS-u Radziechowy-Wieprz jest Remigiusz Mrózek, który pięciokrotnie w tym sezonie pokonywał bramkarzy rywali.

Ostatnie mecze Beskidu z GKS-em:

1. 13 kolejka IV ligi śląskiej grupy 2 – 3 listopad 2019r.

GKS Radziechowy-Wieprz 2:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Mieczysław Sikora, Mateusz Wrana

2. 26 kolejka IV ligi śląskiej grupy 2 – 15 maj 2018r.

KP Beskid Skoczów 0:1 GKS Radziechowy-Wieprz

3. 11 kolejka IV ligi śląskiej grupy 2 – 21 październik 2017r.

GKS Radziechowy-Wieprz 3:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Dariusz Dziadek

4. 26 kolejka IV ligi śląskiej grupy 2 – 24 maj 2017r.

KP Beskid Skoczów 2:2 GKS Radziechowy-Wieprz

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Krzysztof Surawski

5. 9 kolejka IV ligi śląskiej grupy 2 – 24 wrzesień 2016r.

GKS Radziechowy-Wieprz 5:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Padło

Po dwóch ligowych spotkaniach wyjazdowych już w najbliższą sobotę zawodnicy Marcina Michalika powrócą na Stadion Miejski w Skoczowie. Rywalem skoczowian będzie drużyna GKS Radziechowy-Wieprz. Mecze z Fiodorami od zawsze były ciężkie dla Beskidu. Patrząc na ostatnie spotkania ciężko znaleźć mecz zakończony zwycięstwem skoczowian. Aby doszukać się ostatniego takiego meczu trzeba cofnąć się do 22 czerwca 2013r. i do spotkania 34 kolejki ligi okręgowej. Wówczas na obiekcie w Radziechowach gracze Beskidu wygrali 1:2. Już w sobotę zawodnicy Beskidu będą walczyć z Fiodorami o odwrócenie złej serii spotkań. Czy się to uda? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 17:00.

Musisz tam być!