Dwa lata minęły od ostatniej ligowej potyczki Beskidu Skoczów z LKS 99 Pruchna. W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Skoczowie gracze Kamila Sornata podejmą rywala z Pruchnej.

KP Beskid Skoczów — LKS 99 Pruchna

Ludowy Klub Sportowy 99 Pruchna założony został w 1999 roku. Barwy sobotniego rywala skoczowian to kolory biało-niebieskie. Obecny sezon nie układa się po myśli Witolda Wawrzyczka i jego podopiecznych. W 11 rozegranych spotkaniach zawodnicy Pruchnej zgromadzili 2 punkty i z tym dorobkiem zamykają ligową tabelę. Najlepszym strzelcem drużyny z Pruchnej jest Michał Chrysteczko, który zdobył w sezonie 6 bramek. W ostatniej kolejce goście sobotniego spotkania podejmowali na własnym stadionie LKS Tempo Puńców. Mecz ten zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 4:0.

Ostatnie mecze Beskidu z LKS 99 Pruchna:

  1. 30 kolejka BLO – 11 czerwiec 2016r.

KP Beskid Skoczów 3:3 LKS 99 Pruchna

Bramki dla Beskidu: Dariusz Ihas, Daniel Flejszman, Krzysztof Surawski

  1. 15 kolejka BLO – 11 listopada 2015r.

LKS 99 Pruchna 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Łukasz Zaremski – dwie, Daniel Flejszman

  1. 21 kolejka BLO – 25 kwiecień 2015r.

KP Beskid Skoczów 2:0 LKS 99 Pruchna

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Marek Cholewa

  1. 6 kolejka BLO – 14 wrzesień 2014r.

LKS 99 Pruchna 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – dwie

  1. 25 kolejka BLo – 4 czerwiec 2014r.

KP Beskid Skoczów 3:0 LKS 99 Pruchna

Bramki dla Beskidu: Dawid Kiełczewski – dwie, Mateusz Wojaczek

Patrząc na ostatnie bezpośrednie wyniki pomiędzy Beskidem a LKS Pruchna jak również sytuacja w tabeli pozwalają stwierdzić, że faworytem spotkania są skoczowianie. Piłka nożna nie raz już pokazywała, że nie ma faworytów, więc i w sobotnim spotkaniu oba zespoły rywalizować będą o pełną pulę punktów. Do kadry Beskidu na sobotni mecz powraca Kamil Kotrys, który odbył już pauzę za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Sołą Rajcza, jak również najlepszy strzelec Beskidu Marcin Jaworzyn, który w ostatnim czasie borykał się z chorobą. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie.