Po raz drugi z rzędu w najbliższą sobotę skoczowianie zaprezentują się na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie. Rywalem podopiecznych Bartosza Woźniaka będzie drużyna KKS Spójnia Zebrzydowice. Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania zaplanowany został na godzinę 13:30.

KP Beskid Skoczów — KKS Spójnia Zebrzydowice

Kolejowy Klub Sportowy Spójnia Zebrzydowice założony został w 1932 roku. Barwy klubu z Zebrzydowic to kolory biało-czerwono-niebieskie. Po rozegraniu 22 spotkań drużyna Spójni zajmuje w tabeli 9 miejsce mając w dorobku 29 punktów oraz bilans bramkowy 42:49. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości sobotniego spotkania jest Piotr Pastuszak, który zdobył w lidze 11 bramek. W swoim ostatnim spotkaniu Spójnia podejmowała na własnym obiekcie drużynę Podhalanki Milówka. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 0:2.

W rundzie jesiennej zawodnicy Beskidu pewnie pokonali Spójnie 6:1. Wówczas po dwie bramki dla Beskidu zdobyli Michał Szczyrba oraz Damian Szczęsny, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Juraszek i Dawid Jaworski.

Ostatniej mecze Beskidu z Spójnią:

1. 8 kolejka ligi okręgowej – 25 wrzesień 2021r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 1:6 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba – dwie, Damian Szczęsny – dwie, Tomasz Juraszek, Dawid Jaworski

2. Mecz towarzyski – 4 sierpień 2021r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 0:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny, Michał Szczyrba, Kamil Janik, Tomasz Juraszek

3. 13 kolejka ligi okręgowej – 18 październik 2020r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 0:3 KP Beskid Skoczów(walkower)

4. Półfinał Pucharu Polski – 23 wrzesień 2020r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Kamil Janik

5. 4 kolejka ligi okręgowej – 15 sierpień 2020r.

KP Beskid Skoczów 5:0 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Wojciech Padło, Marcin Jaworzyn, Adrian Borkała

Po ostatnim spotkaniu ligowym w drużynie Spójni doszło do zmiany na stanowisku trenerskim. Z powodów zdrowotnych z funkcji szkoleniowca zrezygnował Dariusz Owczarczyk. Następcą doświadczonego szkoleniowca został Krzysztof Wierzbicki. Z powodu kartek wykluczony w sobotnim spotkaniu jest występ w drużynie Beskidu Tomasza Juraszka oraz Adriana Borkały. Czy skoczowianie poradzą sobie na własnym obiekcie z drużyną z Zebrzydowic? Czy goście zgodnie z „efektem nowej miotły” wrócą do Zebrzydowic z kompletem punktów? Tego dowiemy się już w sobotę około godziny 15:15.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!