W sobotnie popołudnie na boisku w Drogomyślu rozegrany zostanie hit 5 kolejki ligi okręgowej. Pełniąca rolę gospodarza Błyskawica podejmować będzie zawodników Beskidu Skoczów prowadzonych przez Marcina Michalika. 

LKS Błyskawica Drogomyśl — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gospodarzy sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Zawodnicy Błyskawicy w obecnych rozgrywkach plasują się w tabeli na 3 pozycji z dorobkiem 8 punktów oraz bilansem bramkowym 10:5. Najlepszym strzelcem Błyskawicy jest Krzysztof Koczur, który w ligowych zmaganiach zdobył 3 bramki.

Po raz ostatni skoczowianie mierzyli się z Błyskawicą Drogomyśl 1 maja 2019 roku, kiedy to w Skoczowie w ramach 25 kolejki ligi okręgowej gracze Beskidu przegrali 1:2. Bramkę dla Beskidu zdobył wówczas Marcin Jaworzyn

Ostatnie mecze Beskidu z Błyskawicą:

1. 1 maj 2019r. – XXV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramka dla Beskidu: Jaworzyn Marcin

2. 15 wrzesień 2018r. – VII kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Sikora Mieczysław

3. 10 kwiecień 2016r. – XV kolejka A klasy

KP Beskid II Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl

4. 15 sierpień 2015r. – II kolejka A klasy

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid II Skoczów

5. 18 maj 2013r. – XXVII kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Jaworzyn Marcin

Dwie drużyny, które przed sezonem stawiane były w gronie faworytów obecnych rozgrywek zmierzą się z sobą w 5 kolejce ligi okręgowej. W środę oba zespoły miały mierzyć się w Pucharze Polski, jednak zarówno mecz Beskidu jak i Błyskawicy został przełożony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Która z drużyn lepiej wypoczęła przed sobotnim spotkaniem? Kto zainkasuje jakże cenne trzy punkty w walce o grupę mistrzowską? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00.

Musisz tam być!