Rozgrywki w najlepszych ligach europejskich powoli dobiegają końca. Przeciwnie do Europy jest w Polsce, gdzie najlepsza liga do rozegrania ma jeszcze 7 kolejek. Po niedzielnym zwycięstwie w Bestwince gracze Beskidu powracają na Stadion Miejski „Beskid” do Skoczowa. W ramach 28 kolejki ligi okręgowej podopieczni Kamila Sornata podejmować będą KKS Spójnię Zebrzydowice.

KP Beskid Skoczów — KKS Spójnia Zebrzydowice

Kolejowy Klub Sportowy Spójnia Zebrzydowice założony został w 1932 roku. Barwy klubu z Zebrzydowic to kolory biało-czerwono-niebieskie. W obecnym sezonie Spójnia zajmuje w tabeli 15 miejsce z dorobkiem 23 punktów oraz bilansem bramkowym 36:60. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Grzegorza Sodzawicznego jest Tomasz Śleziona, który w lidze zdobył 16 bramek. W ostatniej kolejce Spójnia wygrała przed własną publicznością z Tempem Puńców 1:0.

W rundzie jesiennej skoczowianie pokonali w Zebrzydowicach Spójnię 0:4(0:3). Wówczas do przerwy bramki dla Beskidu zdobywali Szymon Bezeg, Mieczysław Sikora oraz Michał Szczyrba. Po przerwie wynik meczu ustalił Krzysztof Surawski.

Ostatnie mecze Beskidu ze Spójnią:
1. XI kolejka ligi okręgowej – 6 październik 2018r.
KKS Spójnia Zebrzydowice 0:4 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Szymon Bezeg, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba, Krzysztof Surawski
2. II runda Pucharu Polski – 24 sierpień 2016r.
KKS Spójnia Zebrzydowice 1:1 k.4:3 KP Beskid Skoczów
Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn
3. XXVIII kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2016r.
KP Beskid Skoczów 1:1 KKS Spójnia Zebrzydowice
Bramka dla Beskidu: Daniel Flejszman
4. XIII kolejka ligi okręgowej – 31 październik 2015r.
KKS Spójnia Zebrzydowice 2:3 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Jakub Warywoda, Kamil Janik
5. XXII kolejka A klasy – 21 maj 2011r.
KP Beskid Skoczów 4:1 KKS Spójnia Zebrzydowice
Bramki dla Beskidu: Tomasz Gredka – dwie, Michał Czakon, Łukasz Kisiała

Sobotni mecz będzie przedostatnim derbowym starciem jakie czeka podopiecznych Kamila Sornata w tym sezonie. Pojedynki derbowe w rundzie wiosennej nie wychodzą za dobrze zawodnikom Beskidu. W pięciu rozegranych do tej pory meczach skoczowianie dwukrotnie sięgali po komplet punktów, raz remisowali oraz dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!