56 dni minęło od ostatniego meczu ligowego Beskidu Skoczów, który rozegrany został jeszcze na froncie IV-to ligowym. W najbliższą sobotę przebudowana drużyna Beskidu rozpocznie zmagania w lidze okręgowej. Na inaugurację skoczowianie podejmą na Stadionie Miejskim w Skoczowie drużynę LKS Orzeł Łękawica.

KP Beskid Skoczów vs LKS Orzeł Łękawica

Ludowy Klub Sportowy założony został w 1966 roku. Barwy sobotniego rywala skoczowian to kolory niebiesko-białe. Sobotni rywal Beskidu ubiegły sezon ligi okręgowej zakończył na 11 pozycji gromadząc na swoim koncie 40 punktów, na co złożyło się dwanaście zwycięstw oraz cztery remisy. Najlepszym strzelcem Orła w minionych rozgrywkach był Robert Mrózek, który dwadzieścia cztery razy pokonywał bramkarzy rywali w ligowym sezonie 2017/2018.

Przed inauguracją sezonu 2018/2019 gracze z Łękawicy rozegrali cztery spotkania kontrolne. Na start przygotowań Orzeł przegrał z Rekordem Bielsko-Biała 9:0. Następne trzy sparingi kończyły się dla podopiecznych Seweryna Kośca lepszymi wynikami. Najpierw gracze Orła wygrali 5:1 z Skrzyczne Lipowa, następnie zremisowali 4:4 z Rotuzem Bronów a w ostatnim teście przed ligą pokonali 2:0 Halniak Maków Podhalański.

Przebudowana po spadku drużyna Beskidu Skoczów ligowe zmagania rozpocznie przed własną publicznością. Gracze Kamila Sornata do ligowego boju przystąpią po ostatnim wygranym meczu kontrolnym z Spójnią Landek. Czy na początek rozgrywek uda się zawodnikom Beskidu zapisać na swoim koncie trzy punkty? Czy goście wrócą na Żywiecczyznę z punktami?

Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00