Zwycięstwem Beskidu 4:2(1:0) zakończył się dzisiejszy mecz 4 kolejki ligi okręgowej, w którym skoczowianie podejmowali TS Koszarawę Żywiec. Bohaterem dzisiejszego spotkania był Michał Szczyrba, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował jedną asystę. Po bramce dla drużyny prowadzonej przez Marcina Michalika zdobywali Marcin Jaworzyn oraz Michał Grześ.

Beskid: K. Krucek, Kotrys, Juraszek, Padło, Grześ, Małkowski, Szczyrba(90′ Dudela), A. Chrapek(70′ Gredka), Jaworski(87′ Borkała), Szczęsny, Jaworzyn(70′ J. Krucek)

Koszarawa: Mrok, Jurasz, Jakubiec(91′ Sułowicz), Piecha, Moll, Sadowski, Walkiewicz(66′ Hernas), Kuśmierczyk(46′ Szymik), Stankiewicz, Talik(59′ Bujok), Gancarczyk(85′ Waliczek)

Sędzia główny: Wiktor Urbańczyk

Sędziowie asystenci: Marek Stroński, Adam Gilowski

Żółta kartka: Chrapek(Beskid) – Gancarczyk(Koszarawa)

Już w pierwszej minucie skoczowianie mogli rozpocząć strzelanie. Z piłką w pole karne wbiegł Damian Szczęsny gracz Beskidu dograł futbolówkę w środek pola, gdzie rywal wybił ją na rzut rożny. W 3 minucie wybitą przez rywala piłkę uderzył zza pola karnego Dawid Jaworski, jednak bramkarz Koszarawy odbił piłkę na rzut rożny. W 6 minucie ponownie zagroził bramce rywala Dawid Jaworski. Skrzydłowy Beskidu uderzył z prawej strony boiska na bramkę Koszarawy, lecz ponownie bramkarz skierował piłkę na rzut rożny. W 9 minucie po rzucie rożnym dla Koszarawy blisko zdobycia bramki był Prze mysła Jurasz, jednak gracze drużyny z Żywca uderzył niecelnie. W 28 minucie Michał Szczyrba zdecydował się na strzał z okolic 20 metra, lecz Wojciech Mrok ponownie odbił piłkę na rzut rożny. W 41 minucie skoczowianie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego nad murem przymierzył Michał Szczyrba zmuszając do kapitulacji Wojciecha Mroka.

Po zmianie stron skoczowianie szybko podwyższyli prowadzenie. Najpierw strzał Dawida Jaworskiego odbił bramkarz, jednak przy dobitce Marcina Jaworzyna był już bezradny. Szybko bramkę kontaktową zdobyli przyjezdni. W 50 minucie Sebastian Sadowski uderzył z dystansu i pokonał Konrada Krucka. W 53 minucie trzecią bramkę zdobyli skoczowianie. Krótko rzut wolny rozegrał Michał Szczyrba dogrywając piłkę do Michała Grzesia, który strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. W 61 minucie centrostrzałem bramkarza gości próbował zaskoczyć Dawid Jaworski, jednak bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. W 73 minucie padłą ramka dla Koszarawy. Na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Jurasz, który pokonał Konrada Krucka. W 78 minucie z dystansu na bramkę Beskidu uderzył Mateusz Stankiewicz, jednak Konrad Krucek odbił piłkę. Minutę później blisko zdobycia bramki był Jakub Krucek, jednak piłkę po jego strzale odbił Wojciech Mrok. W 83 minucie skoczowianie podwyższyli prowadzenie. Dawid Jaworski dograł piłkę z prawej strony a w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Szczyrba, który strzałem głową pokonał bramkarza gości.