Dwa dni pozostały do rozpoczęcia wiosennych zmagań w lidze okręgowej w sezonie 2021/2022. Skoczowianie do rundy wiosennej przystąpią w nieco odmienionym zestawieniu niż w rundzie jesiennej. Pierwszym rywalem skoczowian będzie LKS Soła Rajcza.

KP Beskid Skoczów — LKS Soła Rajcza

Liga okręgowa

Ludowy Klub Sportowy Soła Rajcza założony został w 1948 roku. Barwy drużyny z Rajczy to kolory czerwono-zielone. Drużyna Soły na półmetku rozgrywek zajmuje w tabeli 7 miejsce mając w dorobku 25 punktów oraz bilans bramkowy 43:17. Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego rywala Beskidu jest Mikołaj Franusik, który w ligowych spotkaniach zdobył 14 bramek.

W pierwszym meczu sezonu pomiędzy Sołą a Beskidem zawodnicy spod Kaplicówki doznali porażki 5:1. Bramkę dla Beskidu zdobył Marcin Jaworzyn.

Ostatnie mecze Beskidu z Sołą:

1. 1 kolejka ligi okręgowej – 15 sierpnia 2021r.

LKS Soła Rajcza 5:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

2. 13 kolejka ligi okręgowej – 4 lipiec 2021r.

LKS Soła Rajcza 0:2 KP Beskid Skoczów

3. 6 kolejka ligi okręgowej – 22 maj 2021r.

KP Beskid Skoczów 3:3 LKS Soła Rajcza

Bramki dla Beskidu: Patryk Tyrna, Damian Szczęsny, Marcin Jaworzyn

4. 26 kolejka ligi okręgowej – 4 maj 2019r.

KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Soła Rajcza

Bramki dla Beskidu: Kamil Kotrys, Krzysztof Surawski, Michał Szczyrba, Szymon Bezeg

5. 9 kolejka ligi okręgowej – 23 wrzesień 2018r.

LKS Soła Rajcza 2:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Szymon Bezeg

Jak już wspomnieliśmy na wstępie skoczowianie do wiosennej rywalizacji przystąpią w troszkę odmienionym składzie. Pod koniec rundy informowaliśmy, że wraz z końcem jesiennych zmagań funkcję trenera pierwszego zespołu przestanie pełnić Marcin Michalik. Jego miejsce na ławce Beskidu zajął Bartosz Woźniak, który w sobotę zadebiutuje w roli szkoleniowca Beskidu w meczu ligowym. Również kadra Beskidu zanotowała drobne korekty. Po kontuzji do drużyny powrócił Krzysztof Surawski. Skoczowian wzmocniło również dwóch piłkarzy Arkadiusz Trybulec oraz Tomasz Czyż, dla którego to powrót do Beskidu po roku gry w KS Nierodzim. Swoje przygody w piłką z powodów osobistych zawiesili Artur Chrapek, Henryk Krzywoń oraz Maciej Matuszka.

Początek zmagań wiosennych zawsze jest bardzo wyczekiwany. Długa przerwa od ligowych spotkań i ciężki okres przygotowawczy powoduje wyczekiwanie na start ligowych zmagań. W sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 zabrzmi pierwszy gwizdek w lidze okręgowej grupie VI w 2022 roku. Ligowi sąsiedzi w sobotę zmierzą się w pojedynku o 7 miejsce w tabeli. Czy drużyna Beskidu zmaże plamę z pierwszego ligowego meczu z Sołą? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!