Drugi z rzędu wyjazd do drużyny z Metalem w nazwie czeka zawodników Beskidu Skoczów w najbliższą sobotę. W ramach 21 kolejki ligi okręgowej grupy 6 podopieczni Bartosza Woźniaka o ligowe punkty udają się walczyć do Węgierskiej Górki, gdzie rywalizować będą z tamtejszym TS Metal Węgierska Górka.

TS Metal Węgierska Górka — KP Beskid Skoczów

Towarzystwo Sportowe Metal Węgierska Górka założone zostało w 1948 roku. W obecnych rozgrywkach drużyna z Węgierskiej Górki plasuje się w ligowej tabeli na ostatnim 16 miejscu mając w dorobku 3 punkty oraz bilans bramkowy 9:106. W ostatniej serii spotkań Metal mierzył się w wyjazdowym spotkaniu z LKS Tempo Puńców, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Na czele klasyfikacji strzelców drużyny Metalu Węgierska Górka znajduje się 8 zawodników, którzy zdobyli po jednej ligowej bramce: Paweł Ficek, Robert Sołtysek, Kordian Mozol, Piotr Gawron, Adam Howaniec, Dawid Pawlus, Konrad Trałka, Jakub Rakus.

W meczu rundy jesiennej, który odbył się 11 września 2021 roku w ramach 6 kolejki ligi okręgowej pomiędzy Beskidem i Metalem padł wynik 15:00. Wówczas rywalowi sześć bramek zaaplikował Michał Szczyrba. Po dwie bramki dołożyli Damian Szczęsny oraz Adrian Borkała, natomiast raz na listę strzelców wpisywali się Michał Grześ, Tomasz Juraszek, Jakub Krucek, Kamil Janik i Szymon Dudela.

Do outsidera rozgrywek udają się w sobotnie popołudnie zawodnicy Beskidu. Przypominając sobie wynik rundy jesiennej w roli faworyta wskazywać można zawodników ze Skoczowa, jednak to z reguły mecze z drużynami z dolnej części tabeli są najbardziej wymagające. Dla zawodników Beskidu sobotni mecz będzie pierwszym pojedynkiem wyjazdowym z TS Metal Węgierska Górka, jednak dla wielu nie pierwszą wizytą na obiekcie w Węgierskiej Górce, gdyż kiedyś swoje mecze rozgrywała tam drużyna Skałki Żabnica. Jakim wynikiem zakończy się sobotni wyjazd Beskidu? Odpowiedź na to pytanie i nie tylko poznamy w sobotę około godziny 18:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!