W 3 kolejce wiosennej przyjdzie zawodnikom Beskidu Skoczów rozegrać pierwsze spotkanie ligowe w 2021 roku. Po przełożonych dwóch domowych spotkaniach z drużynami z Żywca z TS Czarni-Góral Żywiec oraz TS Koszarawa Żywiec w poniedziałek 3 maja o godzinie 17:00 skoczowianie przystąpią do wyjazdowej rywalizacji z LKS Błyskawicą Drogomyśl.

LKS Błyskawica Drogomyśl — KP Beskid Skoczów

 

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gości sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Po rozegraniu dwóch spotkań gracze z Drogomyśla plasują się w tabeli na 1 pozycji mając w dorobku 6 punktów oraz bilans bramkowy 7:2 Najlepszym strzelcem Błyskawicy jest Krzysztof Koczur, który w zmaganiach grupy mistrzowskiej zdobył 3 bramek, natomiast grupę skoczowską zakończył z 16 bramkami na koncie.

W obecnym sezonie skoczowianie dwukrotnie rywalizowali z Błyskawicą Drogomyśl i oba te spotkania zakończyły się po myśli podopiecznych Marcina Michalika. Wpierw 22 sierpnia 2020 roku po emocjonującej końcówce spotkania skoczowianie wygrali w Drogomyślu 3:4, następnie w rewanżu na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie gracze Beskidu wygrali 4:1.

Ostatniej mecze Beskidu z Błyskawicą:

  1. 24 październik 2020r. – XIV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 4:1 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramki dla Beskidu: Krzysztof Surawski – dwie, Kamil Janik, Mieczysław Sikora

  1. 22 sierpień 2020r. – V kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 3:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba, Kamil Janik, Mieczysław Sikora, Damian Szczęsny

  1. 1 maj 2019r. – XXV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramka dla Beskidu: Jaworzyn Marcin

  1. 15 wrzesień 2018r. – VII kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Sikora Mieczysław

  1. 10 kwiecień 2016r. – XV kolejka A klasy

KP Beskid II Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl

Do sobotniego spotkania oba zespoły przystąpią w zupełnie innej sytuacji. Gracze Marcina Michalika w poniedziałek zainaugurują ligowe zmagania, natomiast gracze prowadzeni przez Krystiana Papatanasiu mają rozegrane w obecnej rundzie dwa spotkania, które zakończyły się zwycięstwami.

Jak skoczowianie zainaugurują zmagania w grupie mistrzowskiej? Czy po raz trzeci w tym sezonie pokonają drużynę Błyskawicy Drogomyśl? Czy napędzona dwoma zwycięstwami epika z Drogomyśla pokona skoczowian? Tego dowiemy się już w poniedziałek około godziny 19:00