Zaległa siódma kolejka zmagań przyniesie rozegrana zostanie w najbliższy weekend. Prowadzeni przez Mirosława Szymurę zawodnicy skoczowskiego Beskidu podejmą w derbowym pojedynku beniaminka IV ligi drużynę KS Kuźnia Ustroń.

KP Beskid Skoczów vs KS Kuźnia Ustroń

Klub Sportowy Kuźnia Ustroń założony został rok przed Beskidem Skoczów, czyli w roku 1922. Barwy drużyny z Ustronia to kolory żółto-niebiesko-białe. W obecnych rozgrywkach gracze prowadzeni przez Mateusza Żebrowskiego zajmują w tabeli 13 lokatę z 14 punktami na koncie. Najskuteczniejszymi graczami Kuźni są były zawodnik skoczowskiego Beskidu Adrian Sikora oraz Maksymilian Wojtasik, którzy zdobyli w lidze po 6 bramek. W ostatnim spotkaniu Kuźnia wygrała wyjazdowe spotkanie z GKS Radziechowy-Wieprz 1:2.

Pojedynki Beskidu z Kuźnią często przytrafiały się w ostatnich latach, głównie w czasach kiedy oba zespoły występowały w lidze okręgowej. Ostatni sezon z konfrontacją Beskidu z Kuźnią był sezonem zakończonym awansem Beskidu do IV ligi, czyli 2015/2016, kiedy to oba spotkania kończyły się podziałem punktów.

Ostatnie mecze ligowe między Beskidem a Kuźnią:

  1. 19 marzec 2016 – XVII kolejka BLO

KS Kuźnia Ustroń 0:0 KP Beskid Skoczów

  1. 15 sierpień 2015 – II kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 2:2 KS Kuźnia Ustroń

Bramki dla Beskidu: Łukasz Zaremski, Daniel Flejszman

  1. 21 marzec 2015- XVI kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 0:0 KS Kuźnia Ustroń(walkower 0:3)

  1. 9 sierpień 2014 – I kolejka BLO

KS Kuźnia Ustroń 1:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Mateusz Wojaczek

  1. 12 kwiecień 2014 – XIX kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 1:1 KS Kuźnia Ustroń

Bramka dla Beskidu: Sibouih Salaheddine

Ostatnie spotkania ligowe pomiędzy Beskidem i Kuźnią kończą się na boisku podziałem punktów. Emocji w sobotnie popołudnie zatem zabraknąć nie powinno. Sobotni pojedynek Beskidu z Kuźnią Ustroń będzie ostatnim spotkaniem, w którym jako szkoleniowca zobaczymy Mirosława Szymurę, który wraz z końcem roku kończy swoją trwającą dwa i pół roku współpracę z Beskidem Skoczów. Wartym odnotowania jest fakt, iż niedzielny mecz będzie pierwszym od ponad 16 lat pojedynkiem derbowym dwóch drużyn z powiatu cieszyńskiego. W ostatnim z nich dnia 9 czerwca 2001 roku Beskid Skoczów podejmował Piast Cieszyn. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem graczy Beskidu 7:1(2:0). Hat-tricka dla Beskidu zdobył Tomasz Kłębek, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Szwarc, natomiast po jednej bramce dołożyli Ireneusz Jeleń oraz Paweł Krupa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na  to spotkanie!