W wtorkowe popołudnie podopieczni Sławomira Foltyna występujący w II lidze wojewódzkiej C1 trampkarz grupa południowa udali się na przełożony mecz do Pszczyny, gdzie w wyjazdowej konfrontacji mierzyli się z tamtejszą Iskrą. Zawodnicy spod Kaplicówki pomimo dobrej drugiej połowy przegrali 3:2(2:0). Bramki dla Beskidu zdobywali Dawid Gałuszka oraz Oliwier Ziebura.

Beskid: Forszt, Noszka, Palej, Kweczlich, Gruchel, Jaworski, Łopatkiewicz, Niedzielski, Kojma, Kraszewski, Trojanowski, Zwardoń, Gałuszka, Ziebura, Soroń, Sojka, Gerlich

Po meczu trener Sławomir Foltyn powiedział:

“Można powiedzieć , że na pierwszą połowę nie wyszliśmy z autobusu – graliśmy ospale, bez pomysłu popełnialiśmy proste błędy  i to gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie graliśmy już lepie . Co prawda, straciliśmy bramkę, ale nasza gra się zazębiała. Na 20 minut przed końcem strzeliliśmy pierwszą bramkę po bardzo ładnej akcji. W końcówce spotkania rywale grali w 10 po faulu na wychodzącym sam na sam Jakubie Niedzielskim. Zawodnicy zaatakowali jeszcze bardziej, czego efektem była jest druga bramka tym razem autorstwa Oliwiera Ziebury. Niestety zabrakło trochę czasu na odrobienie strat i mecz kończy się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Bardzo cieszy, że dziś na pierwszą połowę wychodzimy z siedmioma chłopakami z rocznika 2007 , którzy walczą jak równy z równym ze starszymi o rok rywalami. Niestety gra na pełnowymiarowym sztucznym boisku trochę nas przećwiczyła. Smutne jest to, że chłopcy grający w drugiej lidze nie mają możliwości trenowania na pełnowymiarowym boisku. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Trudno potem wymagać od chłopaków pewnych zachowań, ustawień czy decyzji na meczu.”