W ramach 13 kolejki spotkań IV ligi gracze prowadzeni przez Mirosława Szymurę rozegrają swój 12 mecz ligowy w tym sezonie. Skoczowianie, aby walczyć o ligowe punkty udają się do Raciborza na konfrontację z tamtejszą Unią.

KS Unia Racibórz vs KP Beskid Skoczów

Klub Piłkarski Unia Racibórz założony został w 1946 roku. Barwy Unii to kolory biały oraz niebieski. W obecnym sezonie gracze Unii plasują się w tabeli na 15 miejscu z dorobkiem 8 punktów. Najskuteczniejszym graczem sobotniego rywala Beskidu jest Paweł Woniakowski, który w lidze zdobył 5 bramek. Mecz 12 kolejki, w którym Unia miała mierzyć się z Dębem Gaszowice został odwołany z powodu złej pogody. Ostatnim meczem, który gracze z Raciborza rozegrali był domowy pojedynek z Spójnią Landek zakończony zwycięstwem gospodarzy 3:1.

W ubiegłym sezonie dwukrotnie Beskid mierzył się z Unią. W rundzie jesiennej Beskid wygrał na własnym stadionie 4:0 a bramki zdobywali wówczas Krzysztof Surawski, Wojciech Małyjurek, Cezary Ferfecki oraz Michał Grześ. W rewanżu górą byli gracze z Raciborza, którzy pokonali Beskid 2:0.

Po ostatnim ligowym zwycięstwie nad MKS-em Lędziny skoczowianie udają się do Raciborza, aby przedłużyć serię zwycięstw. Czy podopieczni Mirosława Szymury dopiszą do swojego dorobku punktowego kolejne punkty? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 15:00.