Przeciągające się rozgrywki w rundzie wiosennej powoli zmierzają ku końcowi. Do rozegrania pozostały trzy ligowe spotkania. W pierwszym z nich zawodnicy Beskidu Skoczów rywalizować będą na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie z WSS Wisła.

KP Beskid Skoczów — WSS Wisła

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. W ligowej tabeli zawodnicy WSS Wisła plasują się na 6 pozycji z dorobkiem 12 punktów oraz bilansem bramkowym 19:40. Najlepszym strzelcem Wisły w tym sezonie jest Szymon Płoszaj, który zdobył 32 bramki. Patrząc tylko na rozgrywki grupy mistrzowskiej najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły jest Dorian Chrapek, który 5 razy wpisywał się na listę strzelców wiosną. W swoim ostatnim spotkaniu gracze prowadzeni przez Tomasza Wuwra odnieśli domowe zwycięstwo nad LKS Tempo Puńców wygrywając 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sebastian Juroszek.

Piąty bezpośredni pojedynek Beskidu z Wisłą w sezonie 2020/2021 czeka nas w sobotnie popołudnie. Zawodnicy Beskidu wygrali wszystkie cztery dotychczasowe spotkania aplikując rywalowi 24 bramki tracąc 3.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 15 maj 2021r. – V kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:9 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Michał Szczyrba – trzy, Dawid Jaworski, Konrad Chrapek, Krzysztof Surawski

2. 14 listopad 2020r. – XVIII kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Adrian Borkała

3. 19 wrzesień 2020r. – IX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 6:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Mieczysław Sikora, Wojciech Padło, Kamil Janik oraz Krzysztof Surawski

4. 26 sierpień 2020r. – III runda Pucharu Polski

KP Beskid Skoczów 7:1 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Mieczysław Sikora – dwie, Tomasz Czyż, Damian Szczęsny, Jakub Wojaczek

5. 23 marzec 2019r. – XIX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Daniel Greń, Mieczysław Sikora

W ostatniej kolejce obie drużyny przełamały swoje gorsze serie spotkań. Skoczowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo po pięciu meczach bez zwycięstwa, natomiast Wisła po dwóch przegranych spotkaniach z rzędu. Dla obu zespołów sobotni mecz będzie rywalizacją o ligową pozycję, gdyż oba zespoły bezpośrednio ze sobą sąsiadują. Czy skoczowianie powiększą przewagę po sobotnim meczu nad drużyną z Wisły do pięciu punktów? Tego dowiemy się około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy na mecz!