Po raz czwarty w obecnym sezonie a po raz drugi na obiekcie w Skoczowie w najbliższą sobotę rywalizować będą zawodnicy Beskidu Skoczów. Podopieczni Marcina Michalika w sobotę nietypowo, ponieważ o godzinie 13:00 podejmować będą TS Koszarawę Żywiec.

KP Beskid Skoczów — TS Koszarawa Żywiec

Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec zostało założone w 1910 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory niebiesko-czarne. Po rozegraniu trzech spotkań ligowych zawodnicy Koszarawy plasują się w tabeli na 3 pozycji z dorobkiem 7 punktów oraz bilansem bramkowym 6:2. Dla gości sobotniego spotkania w rozegranych dotychczas trzech spotkaniach po jednej bramce zdobyło sześciu zawodników: Sebastian Sadowski, Krzysztof Widzyk, Michał Talik, Mateusz Stankiewicz, Krzysztof Walkiewicz oraz Michał Gancarczyk. W środę w ramach III kolejki drużyna Koszarawy Żywiec podejmowała na własnym stadionie drużynę LKS Tempo Puńców. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Ostatnie pojedynki Beskidu z Koszarawą miały miejsce w ubiegłym sezonie. Z pewnością większość osób związanych z Beskidem Skoczów o tych meczach chce jak najszybciej zapomnieć wszak dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy z Żywca, którzy najpierw w Skoczowie wygrali 0:3 a następnie w Żywcu zwyciężyli z podopiecznymi Marcina Michalika 4:0.

Ostatniej mecze Beskidu z Koszarawą:

1. 9 kolejka ligi okręgowej – 6 czerwiec 2021r.

TS Koszarawa Żywiec 4:0 KP Beskid Skoczów

2. 2 kolejka ligi okręgowej – 12 maj 2021r.

KP Beskid Skoczów 0:3 TS Koszarawa Żywiec

3. 32 kolejka ligi okręgowej – 15 czerwiec 2019r.

KP Beskid Skoczów 2:0 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Cezary Ferfecki, Kamil Janik

4. 15 kolejka ligi okręgowej – 3 listopad 2018r.

TS Koszarawa Żywiec 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora

5. 25 kolejka ligi okręgowej – 8 maj 2016r.

TS Koszarawa Żywiec 1:0 KP Beskid Skoczów

Ciężki mecz w środku tygodnia za zawodnikami Beskidu. Skoczowianie mierzyli się z jednym z pretendentów do awansu. Już w sobotę graczy Beskidu czeka kolejny ciężki test, gdyż gracze Beskidu rywalizować będą z kolejną drużyną, która niewątpliwie jest przymierzana do rywalizacji na szczeblu IV ligi w przyszłym sezonie. Skoczowianie po dwóch porażkach z ubiegłego sezonu będą chcieli zmazać plamę i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Czy to się uda? Tego dowiemy się w sobotę już około godziny 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Musisz tam być!