Sobota przyniesie kolejny ligowy pojedynek Beskidu Skoczów. Po tygodniu przerwy zawodnikom Marcina Michalika w ramach 5 kolejki ligi okręgowej o ligowe punkty rywalizować przyjdzie w wyjazdowym spotkaniu z LKS Wisła Strumień.

LKS Wisła Strumień — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Wisła Strumień założony został w 1920 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory zielony i czerwony. W obecnych rozgrywkach Wisła plasuje się w tabeli na 13 pozycji mając na koncie 3 punkty oraz bilans bramkowy 4:11. W ostatnim spotkaniu Wisła mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z LKS Tempo Puńców. Zawodnicy z Strumienia przegrali ten mecz w stosunku 7:0. Dla drużyny Strumienia do tej pory bramki zdobywało czterech zawodników, którzy po jednym razie wpisywali się na listę strzelców. Do grona tych zawodników należą: Bartosz Wojtków, Marcin Urbańczyk, Paweł Pasko oraz Marcin Waleńczyk.

Dwukrotnie w ubiegłym sezonie Beskid mierzył się z Wisłą Strumień. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Skoczowie padł remis 2:2. W rewanżu lepsi okazali się gracze Beskidu, którzy wygrali 5:2.

Ostatniej mecze Beskidu z Wisłą:

1. 7 listopad 2020r. – 16 kolejka ligi okręgowej

LKS Wisła Strumień 2:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Marcin Jaworzyn, Damian Szczęsny, Krzysztof Surawski, bramka samobójcza

2. 5 wrzesień 2020r. – 7 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:2 LKS Wisła Strumień

Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło, Marcin Jaworzyn

3. 9 czerwiec 2019r. – 25 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 1:5 LKS Wisła Strumień

Bramka dla Beskidu: Wojciech Struś

4. 20 październik 2018r. – 12 kolejka A-klasy

LKS Wisła Strumień 3:2 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Bartosz Kochman, Artur Chrapek

Po ostatnich trzech zwycięstwach skoczowianie awansowali na podium ligi okręgowej, aby utrzymać się na nim konieczne jest zdobycie punktów w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Strumień. Czy to się uda? Tego dowiemy się już w sobotę około godziny 18:00.

Musisz tam być!