Trzy mecze pozostały do zakończenia zmagań w lidze okręgowej. Do zdobycia w przeciągu tygodnia jest 9 punktów. Finiszowe zmagania skoczowianie rozpoczną od spotkania 32 kolejki, w którym to gracze prowadzeni przez Kamila Sornata podejmować będą na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec.

KP Beskid Skoczów — TS Koszarawa ŻywiecTowarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec zostało założone w 1910 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory niebiesko-czarne. W obecnym sezonie Koszarawa plasuje się w tabeli na 8 miejscu z dorobkiem 48 punktów oraz bilansem bramkowym 51:35. Najskuteczniejszym zawodnikiem Koszarawy jest Mariusz Kosibor, który jest autorem 15 bramek ligowych dla Koszarawy. W ostatnim spotkaniu drużyna z Żywca podejmowała na własnym obiekcie Tempo Puńców. Gracze Koszarawy wygrali ten mecz 2:0.

W rundzie jesiennej skoczowianie powrócili z Żywca z kompletem punktów. Gracze spod Kaplicówki zaaplikowali rywalom dwie bramki nie tracąc ani jednej. Wynik otworzył Marcin Jaworzyn, natomiast trzy punkty zapewnił Beskidowi Mieczysław Sikora.

Ostatnie bezpośrednie mecze Beskidu z Koszarawą:
1. 15 kolejka ligi okręgowej – 3 listopad 2018r.
TS Koszarawa Żywiec 0:2 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora
2. 25 kolejka ligi okręgowej – 8 maj 2016r.
TS Koszarawa Żywiec 1:0 KP Beskid Skoczów
3. 10 kolejka ligi okręgowej – 10 październik 2015r.
KP Beskid Skoczów 2:1 TS Koszarawa Żywiec
Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Jakub Warywoda
4. 17 kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2015r.
KP Beskid Skoczów 1:2 TS Koszarawa Żywiec
Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn
5. 2 kolejka ligi okręgowej – 16 sierpień 2014r.
TS Koszarawa Żywiec 1:3 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Sebastian Juroszek, Marcin Jaworzyn, Dawid Kiełczewski

Pięć punktów. Tyle wynosi przewaga skoczowian nad drugą w tabeli drużyną Błyskawicy Drogomyśl. Skoczowianie w sobotnie popołudnie staną przed szansą na wykonanie kolejnego kroku w stronę mistrzostwa ligi okręgowej. Zadanie to, jednak nie będzie łatwe, wszak do Skoczowa przyjedzie zespół, który przyzwyczaił do dobrej gry i toczenia wyrównanych bojów. O tym jakim wynikiem zakończy się sobotni mecz dowiemy się około godziny 18:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!