Po zeszłotygodniowym pierwszym w 2018 roku domowy już w najbliższą sobotę gracze prowadzeni przez Kamila Sornata rozegrają trzeci w tej rundzie mecz wyjazdowy. Skoczowianie w sobotnie popołudnie udają się na derbową konfrontację ze Spójnią Landek.

KS Spójnia Landek vs KP Beskid Skoczów

Klub Sportowy Spójnia Landek założony został w 1992 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu podobnie jak drużyny ze Skoczowa to kolory niebieski oraz biały. W obecnych rozgrywkach Spójnia plasuje się w tabeli na 6 miejscu. W rundzie wiosennej gracze z Landeka rozegrali 4 mecze, w których zgromadzili na swoim koncie 7 punktów. Przed tygodniem gracze z Landeka pokonali w wyjazdowym spotkaniu GKS Dąb Gaszowice 1:0. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Landeka jest grający szkoleniowiec Spójni Bartosz Woźniak, który w lidze zdobył 10 bramek.

W rundzie jesiennej Spójnia z Beskidem poradziła sobie bez większych problemów. Skoczowianie do przerwy przegrywali na własnym stadionie 0:2, natomiast po końcowym gwizdku sędziego wynik na tablicy pokazywał 0:5.

Przed rokiem oba zespoły dwukrotnie między sobą rywalizowały. W meczu rundy jesiennej w Landeku padł remis 1:1, natomiast w meczu rundy wiosennej lepsi okazali się przyjezdni, który pokonali Beskid Skoczów 1:0.

Rundę wiosenną skoczowianie rozpoczęli od trzech remisów. Już w sobotę gracze Kamila Sornata udają się do Landeka na swój czwarty mecz w rundzie wiosennej. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Czy przedłużona zostanie seria remisów? Czy w pierwszym meczu ligowym Beskidu w 2018 roku zostanie wyłoniony zwycięzca? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Landeka!