Nietypowo bo w środę w ligowym spotkaniu rywalizować będą zawodnicy skoczowskiego Beskidu. Zawodnicy spod Kaplicówki w spotkaniu 11 kolejki podejmować będą na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie rezerwy występującej w Fortuna I liga drużyny GKS-u Tychy.

KP Beskid Skoczów — GKS Tychy II

Górniczy Klub Sportowy Tychy założony został w 1971 roku. Barwy najbliższego rywala skoczowian to kolory zielony, czarny i czerwony. W obecnych rozgrywkach rezerwy GKS-u Tychy plasują się aktualnie na 2 pozycji w tabeli mając w dorobku 20 punktów oraz bilans bramkowy 24:12. W ostatnim spotkaniu gracze GKS-U II Tychy pokonali na własnym stadionie MRKS Czechowice-Dziedzice 3:0. Najskuteczniejszymi zawodnikami rezerwistów GKS-u są Mariusz Bojarski, Dawid Kasprzyk, Michał Staniucha, Wojciech Szumilas oraz Nikolas Wróblewski, który w obecnym sezonie równo po cztery razy wpisywali się na listę strzelców.

W środę na Stadionie Miejskim w Skoczowie odbędzie się pojedynek dwóch drużyn, które według tabeli znajdują się na dwóch różnych biegunach. Ostatni w tabeli Beskidu podejmować będzie wicelidera z Tychów. Zawodnicy GKS-u II Tychy o wiele lepiej prezentują się przed własną publicznością. W czterech spotkaniach na własnym stadionie gracze z Tychów czterokrotnie sięgali po komplet punktów. Gorzej goście środowego spotkania radzą sobie na wyjazdach, gdzie na pięć spotkań trzykrotnie potknęła się im noga.

Piłka nożna nie raz pokazywała, że jest sportem nieprzewidywalnym i nie zawsze wygrywa drużyna będąca wyżej w tabeli. Czy tym razem podopieczni Jarosława Kupisa wcielą się w Dawida i pokonają Goliata? Tego dowiemy się około godziny 17:30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!