Po dwóch ligowych wyjazdach w najbliższą sobotę graczy Beskidu Skoczów czeka rywalizacja na Stadionie Miejskim w Skoczowie. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w 2018 roku podopieczni Kamila Sornata podejmować będą wicelidera IV ligi śląskiej grupy II LKS Czaniec. Sobotni mecz będzie debiutem szkoleniowym na własnym obiekcie Kamila Sornata.

Ludowy Klub Sportowy Czaniec założony został w 1949 roku. Barwy sobotniego gościa na Stadionie Miejskim w Skoczowie to kolory biały oraz czerwony. W obecnych rozgrywkach gracze z Czańca plasują się na 2 miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Najlepszym snajperem w drużynie prowadzonej przez Macieja Żaka jest Ilya Nazdryn-Platnitski, który w trwających obecnie rozgrywkach zdobył dla drużyny z Czańca 5 bramek. W ostatnim spotkaniu zawodnicy z Czańca rywalizowali na własnym obiekcie z Dębem Gaszowice. Mecz ten gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu wspomnianego już najlepszego strzelca gości sobotniego spotkania.

W rundzie jesiennej gracze Beskidu mierzyli się z LKS Czaniec 2 września. Po emocjonującym spotkaniu oba zespołu podzieliły się punktami. Wynik otworzył początkiem drugiej części spotkania Marcin Jaworzyn, natomiast dla gospodarzy tamtego spotkania wyrównał Paweł Kozioł.

W minionych rozgrywkach skoczowianie dwukrotnie rywalizowali z LKS-em Czaniec. Wówczas dwukrotnie lepsza okazała się drużyna z Czańca, która najpierw w 2 kolejce wygrała na własnym stadionie 3:0, a następnie w meczu 19 kolejki w tym samym stosunku wygrała w Skoczowie.

Drugi z rzędu derbowy mecz rozegrają w sobotę zawodnicy Beskidu Skoczów. W trwającej rundzie prowadzeni przez Kamila Sornata zawodnicy pokazali już, że potrafią punktować z drużynami z czołówki. Czy i tym razem się to uda? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!