Po trzech wiosennych zwycięstwach skoczowianie po raz drugi tej rundy zaprezentują się przed kibicami na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie. W sobotnie popołudnie pod Kaplicówkę rywalizować przyjedzie wicelider ligi okręgowej LKS Pasjonat Dankowice.

KP Beskid Skoczów — LKS Pasjonat Dankowice

Ludowy Klub Sportowy Pasjonat Dankowice założony został w 1945 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory zielono-biało-czerwone. W obecnym sezonie zespół Pasjonat zgodnie z tym do czego zdążył już przez ostatnie lata przyzwyczaić znajduje się w ścisłej czołówce ligi okręgowej. Prowadzeni przez Artura Bierońskiego zawodnicy z Dankowic znajdują się po 20 kolejkach na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 44 punktów, czyli ze stratą 7 oczek do liderującego Beskidu. Najskuteczniejszym zawodnikiem Pasjonata jest walczący z Marcinem Jaworzyn o koronę króla strzelców Jakub Ogiegło, który w dotychczasowych meczach ligi okręgowej zdobył 17 bramek. W ostatnim spotkaniu gracze z Dankowic przegrali na własnym stadionie z LKS Tempo Puńców 0:4.

W rundzie jesiennej skoczowianie podczas meczu w Dankowicach pewnie pokonali Pasjonata aż 8:0. Wówczas trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Jaworzyn. Po bramce dla Beskidu strzelili również: Jakub Chmiel, Wojciech Padło, Michał Szczyrba, Kamil Janik oraz Kamil Kotrys.

Ostatnie spotkania Beskidu z Pasjonatem:
1. 14 sierpień 2018 – 4 kolejka BLO
LKS Pasjonat Dankowice 0:8 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – trzy, Jakub Chmiel, Wojciech Padło, Michał Szczyrba, Kamil Janik, Kamil Kotrys
2. 5 czerwca 2016 – 29 kolejka BLO
LKS Pasjonat Dankowice 1:3 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Arkadiusz Ihas, Szymon Bezeg, Krzysztof Surawski
3. 7 listopad 2015 – 14 kolejka BLO
KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Pasjonat Dankowice
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Łukasz Zaremski
4. 1 maj 2015 – 22 kolejka BLO
LKS Pasjonat Dankowice 4:3 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Dawid Kiełczewski, Marek Cholewa, Mateusz Wojaczek
5. 20 wrzesień 2014 – 7 kolejka BLO
KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Pasjonat Dankowice
Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło, Krzysztof Surawski, Dariusz Ihas, Artur Bieroński(samobójcza)

Bilans ostatnich spotkań Beskidu z Pasjonatem przemawia za skoczowianami. W czterech z pięciu ostatnich bezpośrednich starć zwyciężali zawodnicy ze Skoczowa. Dodatkowo warto przypomnieć, że skoczowianie mają dobre wspomnienia z rywalizacji z Pasjonatem Dankowice, gdyż to właśnie w Dankowicach w 2016 roku gracze prowadzeni wówczas przez Mirosława Szymurę zapewnili sobie awans do IV ligi.

W sobotę naprzeciw siebie w hicie ligi okręgowej stanie lider z wiceliderem. Najlepszy strzelec ligi kontra wicekról strzelców obecnego sezonu. Spodziewać zatem można się wielu emocji, których dostarczą zawodnicy obu zespołów. Gracze Pasjonata z pewnością przyjadą do Skoczowa podwójnie zmotywowani. Po pierwsze z chęcią rewanżu za spotkanie rundy jesiennej, a po drugie chcąc zmazać plamę z ostatniego ligowego starcia z Tempem Puńców. Dla Beskidu ewentualne zwycięstwo może pozwolić na odskoczenie wiceliderowi na 10 punktów. Czy tak się stanie? Przekonamy się około godziny 18:00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion!