Po dwutygodniowej przerwie od ligowych zmagań podczas, której skoczowianie rywalizowali w meczu III rundy Pucharu Polski oraz w jubileuszowym meczu z TS Podbeskidzie już w najbliższą sobotę ponownie w ramach rozgrywek ligi okręgowej mierzyć się będą piłkarze Bartosza Woźniaka. Rywalem skoczowian będzie drużyna LKS Wisła Strumień a spotkanie rozegrane zostanie w Strumieniu.

O rywalu

Ludowy Klub Sportowy Wisła Strumień założony został w 1920 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory zielony i czerwony. Gospodarz sobotniego spotkania po rozegraniu 6 spotkań plasuje się w tabeli na 9 pozycji mając w dorobku 8 punktów oraz bilans brakowy 10:12. W swoim ostatnim spotkaniu Wisła zremisowała 2:2 w wyjazdowym starciu z LKS Błyskawica Drogomyśl. Drużyna z Strumienia posiada w swoich szeregach dwóch najlepszych snajperów, którzy jednocześnie zdobyli w tym sezonie wszystkie bramki dla Wisły. Po 5 bramek dla gospodarzy sobotniego spotkania zdobywali Jakub Puzoń oraz Bartosz Wojtków.

Bezpośrednie mecze

13.05.2023r. KP Beskid Skoczów 7:1 LKS Wisła Strumień

24.09.2022r. LKS Wisła Strumień 0:6 KP Beskid Skoczów

23.04.2022r. KP Beskid Skoczów 1:0 LKS Wisła Strumień

04.09.2021r. LKS Wisła Strumień 1:1 KP Beskid Skoczów

07.11.2020r. LKS Wisła Strumień 2:5 KP Beskid Skoczów

Ostatnie wyniki ligowe

Beskid

UKS APN Góral Istebna 0:3 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 10:1 LKS Goleszów

LKS Błyskawica Drogomyśl 4:2 KP Beskid Skoczów

LKS Podhalanka Milówka 2:0 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Victoria Hażlach

Wisła

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:2 LKS Wisła Strumień

KKS Spójnia Zebrzydowice 4:0 LKS Wisła Strumień

LKS Wisła Strumień 2:1 UKS APN Góral Istebna

LKS Goleszów 2:4 LKS Wisła Strumień

LKS Wisła Strumień 1:1 LKS Podhalanka Milówka

Sytuacja w rozgrywkach

Dotychczas dwukrotnie przed własną publicznością rywalizowała w tym sezonie drużyna Wisły. Jedno spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem, natomiast jedno podziałem punktów. Skoczowianie wyjazdowo w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań. W czterech spotkaniach odnieśli jedno zwycięstwo, jeden remis oraz dwie porażki. Dwa punkty w tabeli dzielą oba zespoły przed tą kolejką. Zwycięstwo pozwoli zarówno jednej jak i drugiej drużynie utrzymać kontakt z czołówką tabeli.